Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Infotunnis olid ministrid Ester Tuiksoo, Rein Lang ja Jaan Õunapuu.

Riigikogu infotunnis vastas regionaalminister Jaan Õunapuu omavalitsuste ühinemisi puudutavatele küsimustele.

Minister informeeris omavalitsustele ette nähtud ühinemisraha kasutamisest. Käesoleva aasta eelarves valitsusreservis olevast 100 miljoni suurusest ühinemistoetusest kulub tegelikult ühinevatele omavalitsustele 40 miljonit krooni ja valitsus on otsustanud lisaeelarvega anda järelejäänud 60 miljonist 50 miljonit ära selleks, et lahendada need probleemid, mis on tekkinud majanduslikult keerulises olukorras olevatel omavalitsustel. Põhiliselt on see seotud küttelaenude probleemidega aastatel 1990-1994. Samuti arvestatakse monofunktsionaalsust, märkis Õunapuu.

Regionaalminister informeeris kohtumisest rahandusministriga. Üks arutlusel olnud teemadest oligi 50 miljoni krooni saatus. Lepiti kokku, et siseministeerium esitab nädala jooksul rahandusministeeriumile konkreetsed kriteeriumid, mille järgi need omavalitsused välja valitakse, kellele üldse on võimalik ettepanek teha esitada saneerimiskava. “Loomulikult me püüame maksimaalselt jälgida seda, et oleks tegemist objektiivsete põhjustega, pikaajaliste makseraskustega,” kinnitas Õunapuu. Minister lubas, et kuu aja jooksul on need kriteeriumid paigas, siis on omavalitsustel selge, kes saneerimiskava saab esitada ja mis tingimustel.

Infotunnis vastas põllumajandusminister Ester Tuiksoo küsimustele ASi Werol, piimanduse ja merenduse kohta. Justiitsminister Rein Lang vastas küsimusele 26. septembril Eesti Päevalehes ilmunud artiklis “Õigustühimiku täitmisest” käsitletud probleemide kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside