Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, justiitsminister Rein Lang ning minister Urve Palo.

Vastates Arvo Sarapuu küsimusele piima kokkuostu ja töötlemisega seotud probleemide kohta tunnistas põllumajandusminister, et probleem on tõepoolest olemas: väiksemaid koguseid piima ei taheta kokkuostu osta ja võrdse kvaliteediga piima eest ei maksta piimatootjatele võrdset hinda. Seeder lisas, et piimatootjatel on praegu keerulised ajad mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas. „Lähitulevikus kehtestatakse Euroopa Liidus taas eksporttoetused ja 1. märtsist käivitub sekkumiskokkuost. Need on üle-Euroopalised abimeetmed, mida peetakse vajalikuks rakendada olukorra leevendamiseks,“ kinnitas minister. Seeder märkis, et põllumajandusministeeriumis on arutatud, kas ka Eesti seadusandlusesse on võimalik teha mingeid täiendavaid muudatusi, et olukorda parandada. Minister pidas vajalikuks selgitada, et üheski Euroopa Liidu riigis ei ole võimalik piima hinda kehtestada seadusega ehk võimalust kokkuostuhinda riiklikult sätestada ei ole, seda ei võimalda ühine turukorraldus. „Mis puudutab üldisi konkurentsi võrdsusprintsiipe, siis seda me arutame ja ma loodan, et mingisuguste ettepanekutega suudame ka välja tulla,“ märkis Seeder.
 
Põllumajandusminister vastas veel Toomas Trapido küsimusele mahepõllumajanduse käsitlemise kohta infobrošüüris „Tark Valik“.
 
Minister Urve Palo vastas Mai Treiali küsimusele demograafiliste ekspertiiside läbiviimise kohta ning justiitsminister Rein Lang Evelyn Sepa küsimusele valitsuse nn Estonia komisjoni lõppraporti viibimise kohta.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside