Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele pensionide arvestamise ja maksmise kohta. Vassiljev soovis teada kas pensionide arvestamise süsteem on õiglane? 

Ansip märkis, et Eestis on makstud pensionideks aastas välja umbes 20 miljardit krooni. „Eesti pensionisüsteem on väga tugevalt pensionäre võrdsustava iseloomuga. See tähendab seda, et need pensionärid, kes on kunagi palka saanud rohkem ja maksnud rohkem ka sotsiaalmaksu, saavad pensioni suhteliselt vähem võrreldes nendega, kes kunagi said palka vähem ja maksid sotsiaalmaksu vähem,“ selgitas peaminister. Ta leidis, et igal maksumaksjal peab olema huvi koguda endale ka vahendeid pensionisambasse ja maksta võimalikult suurt sotsiaalmaksu selleks, et kunagi saada suuremat pensioni.
 
Ansip märkis, et kehtiv võrdsustava iseloomuga pensionisüsteem on õiglane. Ta tunnistas, et emotsionaalselt on tunne inimestel olemas, et koefitsient teeb liiga. „Kui praegu on näiteks ühel koefitsient 0,5 ja teisel on 1,0, siis seda viga või seda puudust võib kergelt kõrvaldada seeläbi, et suurendada mõlemat koefitsienti kaks korda,“ arutles Ansip.  Ta kinnitas samas, et pensionifondi 20 miljardit krooni aastas jaotub aga ka siis täpselt samamoodi, nagu see jaotub praegu.
 
Peaminister vastas veel Heljo Pikhofi esitatud küsimusele hooldusravi kohta.
 
Siseminister Ken-Marti Vaher vastas Andres Anveldi esitatud küsimusele käesoleva aasta õnnetussurmade arvukuse kasvu ja Kalle Laaneti esitatud küsimusele sisejulgeoleku eelarve kohta.
 
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Ester Tuiksoo esitatud küsimusele kütuseaktsiisi kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus 
Tagasiside