Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele pensionide tulumaksustamise kohta. 

Vassiljev soovis teada, kuidas on aastate jooksul korraldatud teavitustegevus pensionäridele ja kuidas probleemid lahendatakse?
 
Ansip selgitas, et 17 000 inimesele rahalist kahju pole kindlasti tekitanud riik. Tema sõnul ei saa kellelegi panna kohustust seadusega ettenähtud hüvesid täies ulatuses kasutada. „Kuid riik peab kindlasti tunnistama seda, et ilmselt inimeste informeeritus ei ole olnud piisav selleks, et kõik need, kes on tahtnud riigi poolt pakutavaid hüvesid kasutada, oleks saanud neid kasutada,“ ütles Ansip. Ta väitis, et Eesti on üks väheseid riike maailmas, kus on võimalik isikulise täpsusega välja selgitada inimesed, kes on saanud osa riigi poolt pakutavatest sotsiaalsetest hüvedest. Samas möönis peaminister, et teavitust tuleb tugevdada. Praegune teavitus on lihtne, inimesed, kui nad vormistavad oma pensionile jäämise dokumente, teevad linnukese lahtrisse, kus nad paluvad või ei palu tulumaksuvaba miinimumi rakendada nende pensionidel, ütles Ansip.
 
Peaminister vastas veel Arto Aasa esitatud küsimusele pensionäridele tulumaksu tagastamise, Andres Anveldi esitatud küsimusele riigi julgeoleku ja eelarvepoliitika, Urve Palo esitatud küsimusele Eesti Energia investeeringute ja Rein Randveri esitatud küsimusele Eesti-Läti koostöö kohta.
 
Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Jaak Alliku esitatud küsimusele põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse rakendamisest muukeelse õppe korraldamisel munitsipaalgümnaasiumides, Mailis Repsi esitatud küsimusele õppelaenude, Mihhail Stalnuhhini esitatud küsimusele Narva bastionide, Olga Sõtniku esitatu küsimusele Vene lütseumide ja Yana Toomi esitatud küsimusele vene koolide kaadri puuduse kohta.
 
Kultuuriminister Rein Lang vastas Yana Toomi esitatud küsimusele lõimumise ja Mihhail Stalnuhhini küsimusele Narva bastionide kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside