Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaministri ülesannetes olev kaitseminister Mart Laar Inara Luigase esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste rahastamise kohta. 

Luigas soovis teada kuidas täidetakse 2010. aasta Riigikohtu otsust omavalitsuste rahastamise küsimuses? Laari kinnituse kohaselt on valitsus seda Riigikohtu otsust asunud täitma. Selles veendumiseks tasub vaadata 2011. aasta eelarvet, kus omavalitsustele pandud riiklikud ülesanded selgelt eraldatud ja neile on selleks vastav raha lisatud. „Julgen kinnitada, et ei omavalitsused ega omavalitusliidud ei ole välja pakkunud muid ülesandeid, mis on riiklikud ja mida tuleks eraldi rahastada. Selles suhtes on valitsus seda otsust arvestanud ning ka täitnud. Sama pilt vaatab vastu ka 2012. aasta eelarvest, kui me sellega Riigikogu ette jõuame,“ selgitas Laar.
 
Kaitseminister peaministri ülesannetes vastas veel Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele pensionide kohta.
 
Majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Marika Tuusi esitatud küsimusele hindade ja majanduspoliitika kohta.
 
Tuus soovis teada kuidas võideldakse monopolidega hinnatõusu küsimuses? Parts rõhutas, et monopolidega võitlemine on tähtis osa selleks, et administratiivseid hindasid hoida kontrolli all. Ta tõi välja näited monopolide seaduse rakendamise reaalsete tulemuste kohta. „Soojahind Tallinnas alanes, vee hinna suhteliselt karm tõus lükati tagasi. Praegu käib menetlus Tallinna Vee osas, kas seda hinda tuleks alandada või mitte: seda otsustab Konkurentsiamet. Parts märkis, et Riigikogu otsus monopolide seaduse osas on andnud suhteliselt kindla raamistiku, et  administratiivsed hinnad on tegelikult kontrolli all. Kõneldes üldisest hinnatõusust, ütles Parts, et näeme inflatsioonitempo alanemist. 2012 on see kuskil 2,8%, 2013 – 3%. Ta selgitas, et enamik sellest hinnatõusust, kui me jagame selle komponentideks, tuleb ikkagi paljuski välissurvest. See on objektiivne, me peame seda jälgima, toonitas Parts.
 
Majandus-ja kommunikatsiooniminister vastas veel Tarmo Tamme esitatud küsimusele kütte hinna ja Olga Sõtniku esitatud küsimusele interneti sihtasutuse tegevuse kohta.
 
Keskkonnaminister Keit Pentus vastas Valeri Korbi tõstatud küsimusele kalapüügi kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside