Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Vastates Toomas Vareki küsimusele põllumajanduse olukorra ning otsetoetuste kohese väljamaksmise võimaluste kohta informeeris põllumajandusminister, et seoses eelarve koostamisega on valitsus arutanud ka küsimusi, mis puudutavad põllumajandustoetusi – nii siseriiklikke kui ka Euroopa Liidu toetusi. „Me oleme täiesti teadlikud keerulisest olukorrast põllumajanduses. Mis puudutab toetuste tavapärasest varasemat väljamaksmist, siis need taotlused on meile tulnud. Kui teatud toetuste varasem väljamaksmine osutub võimalikuks, siis me seda ka teeme,“ ütles Seeder. Ta kinnitas, et toetuste maksmine põllumajandusministeeriumi ja PRIA haldussuutlikkuse taha jää, tuleb ainult täpsustada võimalusi ning seda, kas kõik taotlused on esitatud korrektselt ja õigeaegselt ja kas toetuste varasem väljamaksmine on Euroopa Liidu reeglitest tulenevalt võimalik.

Vastuses Vareki täiendavale küsimusele kriisikomisjoni kokkukutsumise kohta leidis minister, et täna puudub põhjus taolise komisjoni moodustamiseks, kuid täpsustas, et kujundab oma seisukoha järgmisel nädalal toimuval Riigikogu maaelukomisjoni istungil.

Peaminister vastas Ain Seppiku küsimusele haldusreformi sisu kohta, Valdur Lahtveeküsimusele keskkonnaseisundi järsu halvenemise kohta ning Karel Rüütli küsimusele riigi julgeoleku kohta.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas Ester Tuiksoo küsimusele Eesti postituru täieliku avanemise kohta 2009. aastal.

Vt lisa stenogrammist:

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside