Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas kliimaminister Kristen Michal parlamendiliikmete küsimustele, mis käsitlesid metsanduse arengukava (MAK) aastaks 2030 ja säästlikku keskkonnapoliitikat.

Riigikogu liige Tõnis Mölder tõi esile, et eelmisel korral esitatud metsanduse arengukava koostamisele aitas kaasa väga palju erinevaid ministreid, teadlasi, eksperte, aga ometigi ei kiitnud parlament seda heaks ja arengukava vastuvõtmine kukkus menetlusest välja. Kristen Michal vastas Möldri küsimusele, kas tullakse sarnase dokumendiga, mis esitati eelmisele koosseisule ja kas seekord saab ka muudatusettepanekuid teha, et metsanduse arengukava tuleb parlamenti varem esitatud kujul. Minister lisas informatsioonina klausli, et tuleb ka metsaseaduse muudatusi ja muudatused võivad ka muuta seda MAKi.

Tõnis Lukas küsis, missugust kasu ja kokkuhoidu näeb minister ametkondade kliimaministri alluvusse viimisel. Michal vastas, et kõikidele ministritele on esimesest päevast peale öeldud, et kärpida tuleb. „Tegelikult tuleb ka halduses ja tegevustes igal juhul kokku hoida. Nii et sellega – võin kohe öelda, jälle – taas oleme ühel nõul. Minu hinnangul igal juhul tuleb sellega tegeleda. Ja see on ka meie üks tööülesandeid,“ lisas ta.

Peaminister Kaja Kallas vastas Vadim Belobrovtsevi küsimusele, mis puudutas koolitoitu, Helir-Valdor Seedri küsimusele, mis puudutas segadust riigijuhtimisel, Helle-Moonika Helme küsimusele, mis puudutas olukorda riigis, Ants Froschi küsimusele, mis puudutas julgeolekuasutuste seaduse toimimist, Lauri Laatsi küsimusele, mis puudutas inimeste toimetulekut ja Mart Maastiku küsimusele, mis puudutas samasooliste abielu. Kliimaminister vastas veel Arvo Alleri küsimusele metsanduse kohta.

Infotunni stenogramm

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestis jõuab veebi viivitusega).

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside