Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Kadri Simsoni esitatud küsimusele maksupoliitika kohta. Simson soovis teada, millal tõstetakse tulumaksuvaba tulu suurust? 

Ansipi selgituste kohaselt oleks küll tahtmine suurendada tulumaksuvaba miinimumi ja alandada ka makse, aga paraku mitte ainult Euroopat, vaid tervet maailma on tabanud kriis. Me ei saa ka täna öelda seda, et Euroopa jaoks on kriis läbi. Ta märkis, et temalt pole praegu oodata mingit ülioptimistlikku tulevikukäsitlust. Ansip leidis, et me oleme võrreldes teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega saanud kriisis hästi hakkama. Ta kinnitas, et kui lähematel aegadel peaks kriis süvenema, siis Eesti on nendeks juhtumiteks hulga paremini ette valmistatud, kui olime ette valmistatud Lehman Brother’si järgseks perioodiks. 

Käsitledes ettevõtte tulumaksuga seotud küsimusi, märkis peaminister, et ta ei pea mitte mingil juhul vajalikuks ettevõtte tulumaksu süsteemi muutmist selliselt, et reinvesteeritud kasum muutuks uuesti maksustatavaks. Ta viitas Tartu Ülikooli teadlaste poolt hiljuti rahandusministeeriumi tellimusel koostatud põhjalikule uuringule. Selle ühemõttelise järelduse kohaselt on praegune ettevõtte tulumaksu süsteem Eestile väga palju kasu toonud. Ansip toonitas, et kui Eestis hakatakse dividende välja viima, siis tuleb loomulikult nendelt maksta tulumaksu. Ta rõhutas, et ainult reinvesteeritud kasum ei ole Eestis maksustatud. Kui omanik hakkab tulu välja viima, siis tuleb selle eest maksta ka tulumaksu. 

Peaminister vastas veel Marika Tuus-Lauli esitatud küsimusele perede elatustaseme ja Heljo Pikhofi esitatud küsimusele pere- ja hariduspoliitika kohta. 

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Helmen Küti esitatud küsimusele hariduslike erivajadustega laste õppe kohta. 

Välisminister Urmas Paet vastas Valdo Randpere esitatud küsimusele võltsimisvastase lepingu edasise menetlemise ja Euroopa riikide kogemuste kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside