Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele justiitsminister Rein Lang, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning minister Urve Palo.

Vastates Mart Jüssi küsimusele mahetoidu osakaalu suurendamise kohta Eesti toiduainete tootmises kinnitas põllumajandusminister, et põllumajandusministeerium viib ellu mahetoodangu arengukava 2007–2013. Ministri sõnul viljeletakse täna mahetoodangut umbes 85 tuhandel hektaril. Seeder lisas: „Eesmärk on jõuda vähemalt 120 tuhande hektarini. Kui praegu Eesti üldises toiduainete tootmise mahus on umbes 1,5 % mahetoodangut, siis eesmärk on saavutada 2013. aastaks vähemalt kahekordne maht, ehk tõsta selle osakaal 3%-ni.“
Seeder nentis, et näeb mahetootmise suurendamises ka probleeme: esiteks ei tule töötlev tööstus alati mahetootjate mahtudele järele, mistõttu see ei jõua tarbijani ning teiseks mahedat elulaadi viljelevad inimesed ei ole huvitatud mahetoodangu tootmisest, mida ministeerium püüab läbi erinevate toetusmeetmete suunata.
Minister väitis, et mahetootmise toetusteks ettenähtud summa on sel aastal enam kui 70 miljonit krooni ning järgmisel aastal üle 100 miljoni krooni.
 
Helir-Valdor Seeder vastas veel Arvo Sarapuu küsimusele olukorra kohta põllumajanduses.
 
Minister Urve Palo vastas Vilja Savisaare küsimusele kodakondsuspoliitika kohta.
 
Justiitsminister Rein Lang vastas Kadri Simsoni küsimusele rahvusvaheliste lepete analüüsi kohta ning Maret Merisaare küsimusele Kaagvere Eriinternaatkooli kasvandike saatuse kohta kooli sulgemise järel.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside