Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Priit Toobali esitatud küsimusele maavanemate politiseerimise kohta. 

Ansip polnud nõus väitega, et maavanemaid politiseeritakse. Tema mõistmise järgi tähendab politiseerimine seda, kui kellegi ametisse jäämine seotakse tema erakondliku kuuluvusega. „Eesti põhiseadus välistab igasuguse diskrimineerimise, sealhulgas ka ametisse määramisel kellegi poliitiliste vaadete, erakondliku kuuluvuse alusel,“ rõhutas peaminister. Ansipi sõnul pole iseenesest midagi imelikku, et teatud ametikohtadel eelistatakse erakondlikult määratlenud inimesi. Ta vastas küsijale, et hindate peaministrit ilmselt üle, kui arvate, et peaminister tegeleb ühe maavanema valimise või maavanema ametisse määramise korraldamisega. „See on küll formaalselt valitsuse pädevuses määrata maavanem ametisse, kuid see on regionaalministri kompetents,“ selgitas Ansip.
 
Peaminister vastas veel Yana Toomi esitatud küsimusele rahvusvähemuste kaitse raamkonventsiooni täitmise ja Marika Tuus-Lauli esitatud küsimusele riigipoliitika teostamise kohta.
 
Kultuuriminister Rein Lang vastas Mart Meri esitatud küsimusele Niguliste kiriku kultuuriväärtuste ja Tarmo Tamme esitatud küsimusele kultuuriinvesteeringute kohta.
 
Siseminister Ken-Marti Vaher vastas Andres Anvelti esitatud küsimusele päästevaldkonna reformimise kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside