Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kaitseminister Jaak Aaviksoo ning siseminister Jüri Pihl.

Vastates Inara Luigase küsimusele mittepiisavate dotatsioonide tõttu maapiirkondade bussiliinide võimaliku sulgemise kohta, selgitas Juhan Parts, et nii tööandjatel, töövõtjatel kui ka maavanematel ja ministeeriumil on suhteliselt sarnane arusaam, mida teha lähema kahe kuu jooksul ja mida saaks teha järgmise aasta jooksul selleks, et ühistransport saaks areneda. Parts: „Ma usun, et aastaga loodetavasti olukord paraneb”. Parts märkis samuti, et kehtiva ühistranspordiseaduse kohaselt on maakonnaliinide puhul põhitegija ja vastutaja maavanem. Rääkides dotatsioonist, arvas majandus- ja kommunikatsiooniminister, et riigieelarvest tulev dotatsioon ja piletitulu peavad olema teatud proportsioonis. „See proportsioon võiks maakondade erisusi arvesse võttes olla keskmiselt 50% üldisest riigieelarvest ja 50% reisijatulust,” sõnas Parts. Minister lubas, et doteerimisel garanteeritakse kindlasti 2007. aasta tase, kuid täiendavate vahendite eraldamine sõltub iga maakonna puhul mitmest erinevast asjaolust.

Juhan Parts vastas veel Kalle Laaneti küsimusele Eesti Posti poolse kojukande kvaliteedi parandamise kohta, Helle Kalda küsimusele korteriomandi seaduse muudatuste kohta ning Marika Tuusi küsimusele raudteejaama perroonide korrashoiu kohta.

Jaak Aaviksoo vastas Lauri Laasi küsimusele Eesti kaitseväe edasise osalemise kohta Iraagi missioonil ÜRO Julgeolekunõukogu hiljutise otsuse taustal.

Jüri Pihl vastas Mart Jüssi küsimusele Lohusuu vana postijaama hoone (Ninasi endise piirivalvekordoni hoone) vallale üleandmise kohta, Lembit Kaljuvee küsimusele päästeteenistuse töötajatele eripensioni sisseviimise kohta ning Eldar Efendijevi küsimusele siseministeeriumi ja Narva vahelise halduslepingu kohta, mis puudutab kahepoolseid kohustusi suurte veokite piiriületamisel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside