Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, siseminister Marko Pomerants ning välisminister Urmas Paet.

Riigikogu liige Toomas Varek esitas keskkonnaministrile küsimuse riigi poolt looduskaitselise kinnistu omandamisel maaomanikule hüvitise maksmise kohta. Vareki sõnul on riigil kaitsealuste maade omandamiseks vaja arvestuslikult 1,5 miljardit krooni. Varek tundis huvi riigivara müügist planeeritud mahus saadavate vahendite laekumise kohta.
 
Vastates küsimusele, selgitas minister Tamkivi, et maaoksjonite toimumine ja sellest tulenevalt riigieelarvega keskkonnaministeeriumile ettenähtud kohustuste täitmine on ministeeriumis pidevalt tähelepanu all. Minister kinnitas, et protsess läheb plaanipäraselt ning sel aastal on kavas müüa 2200 kinnistut ehk üle 20 tuhande hektari. „Praeguse seisuga on oksjonitelt läbi käinud umbes 1350 kinnistut 11 tuhande hektari ulatuses ja lähiajal toimuvad ka ülejäänud oksjonid,” ütles Tamkivi. Samas ta tunnistas, et asjaõiguslepingute sõlmimine ja rahade laekumine on üks riskikoht ning lisas, et alates eilsest kehtib riigivaraseaduse uus seadusemuudatus, millega neid protseduurilisi tähtaegu on oluliselt lühendatud ja mis protsessi kiirendab. Ministri väitel on müügiplaan pingeline ja riskikohti on palju, aga täna ollakse veel positiivselt meelestatud.
 
Keskkonnaminister vastas veel Valdur Lahtvee küsimusele Nabala maardla varude kohta.
 
Siseminister vastas Kalle Laaneti küsimusele Äripäevas avaldatud kuriteokahtluste kohta ning välisminister vastas Enn Eesmaa küsimusele välisministeeriumi 2010. aasta eelarve kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside