Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder, sotsiaalminister Maret Maripuu ning välisminister Urmas Paet.

Sotsiaalminister vastas Jaak Aabi küsimusele sotsiaalministeeriumi eelarve kohta ning põllumajandusminister vastas Arvo Sarapuu küsimusele põllumajandustoodete kõrgete jaehindade kohta. Jaak Aab esitas Maret Maripuule ka lisaküsimuse e-tervise programmi kohta.

Välisminister vastas koha peal tõstatatud küsimustele: Mark Soosaar ja Ester Tuiksoo küsisid välisministri arvamust Iirimaal toimunud referendumi ja selle tagajärgede kohta, Hanno Pevkur soovis arvamust Venemaa ja Euroopa Liidu vahelise võimaliku viisavabaduse kohta, Igor Gräzin – natsismi ja rassismi taassünni kohta Euroopa institutsioonides, Lauri Laasi – piraatide käes vangis oleva Eesti Vabariigi kodaniku abistamise kohta, Eldar Efendijev – programmi Euroopa Liit ja Kesk-Aasia riigid kohta ning Raivo Järvi – suhete kohta Venemaaga.

Käsitledes Lissaboni lepingu ja Iirimaa referendumiga seotud küsimusi märkis Paet, et homme tulevad Brüsselis kokku Euroopa Liidu riikide valitsusjuhid ja riigipead ning päevakorras on ka Lissaboni leppe tulevik. Paet: „Tänase seisuga on kõik riigid, kellel Lissaboni leping ei ole veel ratifitseeritud, väga selgelt öelnud, et nad seda protsessi igal juhul jätkavad ja soovivad ka Lissaboni leppe ratifitseerida. Valdav meeleolu täna on see, et leping, vähemalt põhipunktid sellest, võiksid jõustuda, et tagada Euroopa Liidu konkurentsivõime ka edaspidi.“ Välisminister avaldas arvamust, et Iirimaa referendumi tulemus on teatud mõttes laiema probleemi väljendus, mis puudutab üldist pessimismi kasvu ja kasvavat arusaamatust, kuidas Euroopa Liit edaspidi funktsioneerib. Paet: „See ei ole ainult Iiri probleem, see on kogu Euroopa Liidu probleem ehk kommunikatsiooni parandamine, et ka ühiskonnad Euroopa Liidus mõistaksid paremini, kuidas Euroopa Liit toimib ja mismoodi ta edasi areneb.“

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside