Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Heljo Pikhofi esitatud küsimusele laste kaitse kohta. 

Pikhof kritiseeris kehtivat lastekaitseseadust, et see ei taga lastele vajalikku kaitset ja viitas seaduse muutmise vajaduse.
 
Peaminister kinnitas, et valitsusliit tähtsustab lastekaitset. Seadusandluse muutmise seisukohalt pareeris ta kriitikat: „Tuletan veel kord meelde, et seadusi saab kõlbmatuks, kasutuks tunnistada Riigikogu, mitte mõni suvaline nn ekspertide rühm“. Vastates Marianne Mikko küsimusele laste kaitse olukorra kohta riigis möönis peaminister, et igal inimesel kahjuks ei ole Eestis garanteeritud õnnelik lapsepõlv. Ta märkis, et ei saa rääkida erilisest õnnetundest, kui aasta jooksul võetakse vanemlikud õigused ära 178 lapse vanematelt, ei saa rääkida mingisugusest kõigi inimeste, kõigi laste õnnetundest siis, kui pere juurest võetakse aasta jooksul ära 460 last. Need on väga suured numbrid, arvestades seda, et meil aasta jooksul sünnib pisut vähem kui 16 000 last. „Ehk siis tööpõld on kõigil Eesti lastekaitsjatel lai, tööpõld on lai meie valitsuse liikmetel, parlamendi liikmetel selleks, et laste olukorda Eesti ühiskonnas parandada. Meid ei peaks lohutama see, et ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides, OECD liikmesriikides, eurotsooni liikmesriikides on samasugused probleemid. Teistega võrdlemine ei peaks meis tegutsemistahet kuidagi vähendama,“ tunnistas peaminister.
 
Peaminister vastas veel Jaak Alliku esitatud küsimusele kultuuri rahastamise ja Jevgeni Ossinovski esitatud küsimusele Ida-Virumaa tööpuuduse kohta.
 
Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele omavalitsuste tulubaasi ja Inara Luigase esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste kohustuste võtmise piirangute kohta.
 
Justiitsminister Kristen Michal vastas Neeme Suure esitatud küsimusele hädaolukorra seaduse rakendamise kohta.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside