Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele siseminister Jüri Pihl, kaitseminister Jaak Aaviksoo ning kultuuriminister Laine Jänes.

Vastates Kalle Laaneti küsimusele kuritegevuse kasvutendentsi kohta nentis siseminister, et kui majanduses läheb kehvemini, siis kindlasti sellised kuriteo liigid nagu vargused võivad mingil määral kasvada, nagu eelmisel aastal juhtus. „Kui me vaatame selle aasta esimest kuud, siis tõesti, vargused on kasvanud. Ühelt poolt on kasvanud nad 13% ühe kuu lõikes, kuid siin võib olla teatud mõju sellel, et pisivargused kriminaliseeriti ja seega muutusid väärteod kuritegudeks,“ tõdes minister. Pihl märkis, et samas röövimised ei ole kasvanud. Pihl: „Kui eelmise aasta jaanuaris oli 90 röövimist, siis sel aastal 93. Kui me räägime tapmistest, siis eelmisel aastal oli jaanuaris kuus tapmist ja sellel aastal null.“ Pihl rõhutas, et kuritegevusele, eriti varavastasele kuritegevus ja kelmustele tuleb sel aastal rohkem tähelepanu pöörata.

Kaitseminister vastas Maret Merisaare küsimusele, kes tundis huvi sõjavarustuse ostude kohta erinevatest riikidest ja ostukulude protsentuaalse jaotuse kohta erinevate riikide vahel.

Kultuuriminister vastas Eldar Efendijevi küsimusele hüljatud ja lagunenud kultuurimälestiste taastamise kohta.

Vt ka infotunni stenogrammi:

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside