Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas kultuuriminister Rein Lang Jaan Õunapuu esitatud küsimusele kultuuriinvesteeringute kohta. 

Lang selgitas, et kultuurkapitali raha, mis on ette nähtud riiklikult tähtsate kultuuriobjektide ehitamiseks, saab vastavalt Riigikogu otsusele kasutada ainult kahe objekti finantseerimiseks. Need on Eesti Rahva Muuseum ning Muusika- ja Teatriakadeemia teise järgu ehitamine. Ta märkis, et valitsus peab langetama otsuse, kuidas tekkinud olukorras ERM-i rajamist rahastada. Lang tunnistas, et kultuurkapital ei saa korraga välja panna kogu ERM-i ehitamise raha. Tänaste maksuseaduste järgi laekub see kultuurkapitali pika aja jooksul. Langi sõnul tuleb valitsus küsimuse juurde homme ja loodetavasti langetab ratsionaalsed ja mõistlikud otsused arvestades kehtivat õigusruumi. Lang rõhutas: „Riigikogu otsus 1996. aastast ütleb täiesti üheselt, mis on riiklikult tähtsad kultuuriobjektid. Neid on kolm – Muusika- ja Teatriakadeemia, Kumu ja ERM. Seda loetelu ei ole keegi laiendanud ja see on lõplik.“ 

Peaminister Andrus Ansip märkis oma vastuses Jaak Alliku esitatud küsimusele Eesti Kunstiakadeemia hoone ehitusperspektiivi kohta, et keegi ei osanud valitsuses raha eraldamise otsuse langetamisel ette näha probleeme, mis ei võimaldanud kunstiakadeemia hoone ehitusele anda tähtaegselt ehitusluba. Seda ei osanud ette näha ka Eesti Kunstiakadeemia rektor või teised kunstiakadeemia juhid. „Ma tean, et kunstiakadeemia juhid on ka praeguseks ise jõudnud järeldusele, et selles finantsperioodis ei ole võimalik seda hoonet tähtaegselt ehitada. Järelikult tuleb keskenduda juba järgmise perioodi vahenditele,“ märkis Ansip. Tema hinnangul ei tähenda see ajas väga suurt pausi – maksimum aasta. Peaministri sõnul tuleb projektiga kindlasti edasi minna. „Ma ei saa aru nendest, kes arvavad, et Tallinna kesklinna, sinna, kus on kogu aeg olnud kunstiakadeemia, võiks jääda tühi auk,“ selgitas Ansip. 

Peaminister  vastas veel Marianne Mikko esitatud küsimusele julgeoleku ja Neeme Suure esitatud küsimusele riigihalduses subsidiaarsuse printsiibi rakendamise kohta. 

Rahandusminister Jürgen Ligi vastas Yana Toomi esitatud küsimusele streikide ja nende mõjude, Ester Tuiksoo esitatud küsimusele erimärgistatud kütuse ja Tarmo Tamme esitatud küsimusele õpetajate palkade kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus 

Tagasiside