Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele regionaalminister Siim Valmar Kiisler ja kultuuriminister Laine Jänes.

Regionaalministril tuli vastata Arvo Sarapuu küsimusele 2011. aasta riigieelarve koostamisel kohalike omavalitsuste huvidega arvestamise kohta. Minister andis ülevaate Omavalitsusliitude Koostöökogu ja valitsuskomisjoni läbirääkimistest märkides, et arutusel on olnud kõik olulised valdkonnad ja positiivseid näiteid on mitmeid. „Teehoiu toetamine absoluutnumbrites kasvab, ühistransport jääb samale tasemele, lisas Kiisler. Murekohana osutas minister tulumaksu protsendile ja tasandusfondi suurusele, mis tulevad veel täna uuesti arutusele. Kiisleri sõnul on tulumaksu laekumiste kahanemine pidurdumas ning erinevad regionaalsed toetusprogrammid kasvamas. Tuleval aastal plaanitakse kasvu kõigis valdkondades. „See on kindlasti väga suureks toetuseks omavalitsustele näiteks koolimajade, lasteaedade, kultuurimajade kordategemisel,” ütles Kiisler.
 
Minister avaldas lootust, et täna jätkuvatel läbirääkimistel jõutakse omavalitsuste esindajatega kokkuleppele ning dokumendile kirjutatakse alla. Kiisler: „Kindlasti jäävad sinna mõningad erimeelsused. See on loomulik, et me kõiges 100% kokkuleppele ei jõua, aga ma arvan, et tähtis on, et see protokoll, nii nagu tavaks ja kord ette näeb, lisatakse ka valitsuse poolt esitatavale eelarve eelnõule ja sellega saab tutvuda iga Riigikogu liige ning võrrelda ise, millised omavalitsusliitude nõudmised on riigieelarves kajastatud ja mille osas jäid püsima erimeelsused.”
 
Kiisler vastas veel Jaan Õunapuu küsimusele omavalitsuste finantseerimise jätkusuutlikkuse kohta.
 
Kultuuriminister vastas Kadri Simsoni küsimusele ERSO ümberkorralduste ja kulude kokkuhoiu kohta, Mark Soosaare küsimusele kultuuripärandi kaitsega seotud probleemide kohta, Georg Pelisaare küsimusele raamatukogude toetamise kohta ning Mart Jüssi küsimusele merelise pärandi kaitse kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside