Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, välisminister Urmas Paet ning sotsiaalminister Jaak Aab.

Riigikogu liige Andres Herkel küsis peaministrilt, millist tähendust omab Eesti poliitikale Keskerakonna koostöölepe Ühtse Venemaaga. Ansipi arvates on igast kontaktist võimalik saada kasu, kui ei asuta kohe eitavale seisukohale ning ta on veendunud, et ükski Eesti erakond ei tegutse Eesti Vabariigi vastu.

Riigikogu liikmete küsimustele vastates märkis Ansip muuhulgas, et ei toeta homsel valitsuse istungil Andrei Filatovile kodakondsuse andmist eriliste teenete eest.

Vastates Jarno Lauri küsimusele Andrei Filatovile kodakondsuse andmise kohta andis Andrus Ansip ülevaate põhjustest, miks Filatovile kodakondsust taotleti, kuid rõhutas: „Eksisteerib absoluutne nõue, et riigi kodanik peab olema lojaalne oma riigile, kindlasti ei tohi ta teha riigivastast propagandat ega finantseerida selle riigi, mille kodanikuks ta tahab saada, vastast propagandategevust.”

Urmas Paet vastas Marko Mihkelsoni küsimusele, mis puudutas majandus- ja kommunikatsiooniministri kohtumisi Moskvas ning Helir-Valdor Seederi küsimusele riigi huvide esindamise kohta Sakala keskuses.

Jaak Aab vastas Urmo Kööbi küsimusele tervishoiutöötajate streigi võimaliku ärahoidmise kohta.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside