Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Jevgeni Ossinovski esitatud küsimusele kinnisasja omandamise seaduse (54 SE) menetlusest tagasivõtmise kohta. 

Ansip selgitas valitsuse otsust, et igal eelnõu autoril on õigus eelnõu tagasi võtta, kui see muutub selliseks, nagu tema ei ole tahtnud seda muuta. Peaminister märkis, et 2003. aastal, kui Eesti sõlmis Euroopa Liiduga liitumislepingu, siis sai endale ka erandi põllumaa ja metsamaa müügi piirangute kehtestamiseks. Nimetatud erand rakendati lisaks Eestile veel Lätile, Leedule, Tšehhile, Slovakkiale, Poolale ja Ungarile. Käesoleval ajal on selle erandi toimeaeg saanud läbi, mis tuleb loomulikult ka Eesti seadustest kõrvaldada. „See on täiesti loomulik, et valitsus esines taolise seadusandliku initsiatiiviga. Maaelukomisjonist lisati eelnõule säte, mis puudutab, mitte ainult Euroopa Liidu liikmesriikide, Euroopa majandusruumi riikide elanikke ja ka OECD liikmesriikide elanikke, vaid nendest organisatsioonidest väljapoole jäävate riikide kodanike õigust maad osta. See parandus ei puudutanud mitte ainult põllumaad ja metsamaad, vaid puudutas ka riigikaitselisi aspekte. Valitsuse motiiv eelnõud tagasi võtta oligi seotud nende riigikaitseliste aspektidega,“ selgitas peaminister.
 
Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Mailis Repsi esitatud küsimusele koolivõrgu ja Yana Toomi esitatud küsimusele koolide õppekeele kohta.
 
Sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Jaak Alliku esitatud küsimusele eestkoste teostamise ja Rannar Vassiljevi esitatud küsimusele üldhaiglate olukorra kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside