Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas sotsiaalminister Hanno Pevkur Neeme Suure esitatud küsimusele kiirabi rahastamise kohta tuleval aastal. 

Pevkur kinnitas, et kiirabi rahastamine järgmisel aastal on planeeritud kindlasti vähemalt samas mahus nagu see on sellel aastal. Ta lisas, et äsja tervishoiutöötajate ja haiglate liidu vahel sõlmitud lepingu kohaselt on kiirabile tulemas veel täiendavat ressurssi. Pevkuri sõnul püütakse leida võimalusi ka selleks, et kiirabile katta täiendav kütuse kallinemise hind ja igapäevased ülalpidamiskulud. Ta märkis, et lisavahendeid tuleb kiirabile suurusjärgus 1,7 miljonit ja kinnitas, et kiirabibrigaadid jätkavad vähemalt selles mahus nagu tänavu. Kõneldes järgmise aasta plaanidest, ütles minister, et kavas on kiirabibrigaade tervikuna riigis juurde tekitada, mitte neid vähemaks võtta. Ta lisas, et kui vaadata 2013. aasta eelarvet kokku pärast vajalikke muudatusi, siis kiirabile eraldatavate vahendite rea peal on kirjas 28,735 miljonit eurot, mis on 7,5% suurem kui sel aastal. „Selles mõttes võite olla üsna muretu, et need muudatused on koalitsioonis ette valmistatud, need muudatused riigieelarve protsessis kindlasti ka lisatakse ja kõik kiirabitöötajad võivad olla üsna rahulikud,“ selgitas Pevkur. 

Sotsiaalminister vastas veel Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele patsiendi omaosaluse suurendamise ning Helmen Küti esitatud küsimusele erihoolekande korralduse ja rahastamise kohta. 

Peaministri ülesannetes olev kaitseminister Urmas Reinsalu vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele Euroopa Liidu 2014-2020 finantsperioodi ja Yana Toomi esitatud küsimusele kaitseväeteenistuse kohta. 

Justiitsminister Kristen Michal vastas Rein Aidma esitatud küsimusele justiitsministeeriumi vanglateenistuse Ida- Virumaale kolimise kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside