Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid keskkonnaminister Villu Reiljan ja siseminister Kalle Laanet.

Kommenteerides keskkonnareostuse uurimist märkis Reiljan, et merereostusega seonduva vastutuse piirid saab tuvastada ainult juurdlus. „Keskkonnainspektsiooni poolt algatatud toimingud on üle antud prokuratuurile ja keskkriminaalpolitseile,” lausus minister. Reiljan selgitas, et lähtuvalt Helsingi konventsiooni täitmisest on valitsuse määrusega keskkonnajärelevalveküsimus antud keskkonnaministeeriumi haldusalasse, kuid merereostuse avastamine ja tõrje kuulub piirivalveameti pädevusse.

Kalle Laanet tõdes oma esinemises, et riiklikku reostustõrje plaani siseministeeriumis ettevalmistatud veel ei ole. Ühtlasi tunnistas minister, et praegused reostustõrje ja –seire vahendid on väga nõrgad ning ei võimalda probleemide tekkimisel operatiivselt reageerida. Siseministeeriumi haldusalasse jääva piirivalveameti keskkonnakaitse tehnilise baasi halva seisukorra selgituseks nentis Laanet, et ministeeriumi eelarvelised taotlused on sageli jäänud vastamata. „Ministeeriumi 2006. aasta 700 miljonilisest eelarvevajadusest saadi riigieelarvest orienteeruvalt 50 miljonit, ülejäänud raha peab siseministeerium saama 2006. aasta varade müügi arvelt. See peegeldab väga selgelt, millised võimalused on siseministeeriumil,” nentis Laanet. Samas lisas minister, et eilse arutelu tulemusel keskkonna- ja rahandusministeeriumi kantsleritega lepiti kokku 60 miljoni krooni leidmises vajalike seireseadmete ostmiseks.

Infotunniks olid küsimustega registreerinud: Tõnis Lukas, Eiki Nestor, Urmas Reinsalu, Liina Tõnisson, Jarno Laur, Mihhail Lotman, Kadi Pärnits, Mart Laar, Katrin Saks, Peeter Kreitzberg, Jüri Tamm ja Mark Soosaar.

Infotunni stenogrammi leiab Riigikogu koduleheküljelt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside