Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele välisminister Urmas Paet ja kaitseminister Jaak Aaviksoo. Kohapeal algatatud küsimustele vastas peaminister Andrus Ansip.

Vastates Riigikogu liikme Lauri Laasi küsimusele kaitseväe kasutamise kohta avaliku korra ja turvalisuse tagamisel selgitas kaitseminister, et vastava otsuse kasutada kaitseväge või Kaitseliitu võtab vastu Vabariigi Valitsus, vastava ettepaneku teeb siseminister kooskõlastatult kaitseministriga. Ministri sõnul märgitakse valitsuse otsuses ära nii ülesanne, kasutatavate inimeste arv, tähtaeg, territoorium ja samuti ametiisik või ametiisikud, kellele kasutatavad kaitseväelased või Kaitseliidu tegevliikmed allutatakse, ja vajadusel ka muud tingimused. „Pärast valitsuse otsuse vastuvõtmist antakse kaitseministri poolt korraldus kaitseväe juhatajale või Kaitseliidu ülemale, kes omakorda allutab need üksused vastava hädaolukorra või turvalisuse tagamise operatsiooni eest vastutavale isikule,” lisas Aaviksoo.
 
Välisminister vastas Riigikogu liikme Enn Eesmaa küsimusele riigisisese tsiviilse kriisiohje võimekuse arendamise kohta.
 
Peaminister Andrus Ansip vastas küsimustele, mis käsitlesid majanduse olukorda, eurole üleminekut, olukorda tööturul ja koostööd NATOga.
 
 
25. märts 2009
 
Riigikogu pressitalitus
Margit Liivoja, pressisekretär, tel 631 6353
Tagasiside