Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Marika Tuusi esitatud küsimusele hinnatõusu kohta. 

Peaminister ei nõustunud küsija väitega, et hinnatõusu põhjustab valitsuse vale maksupoliitika. Ta toonitas, et makse kogutakse ikkagi selleks, et täita riigi ülesandeid. Ansipi sõnul on maksud möödunud aastal laekunud eelarvesse oodatust märksa paremini. „Me saime maksutulu 1,65 miljardit rohkem, kui oli kavandatud eelarvega. Mittemaksulistest tuludest  laekusid eriti hästi süsinikdioksiidi või Kyoto saasteühikute müügist laekuvad vahendid. Neid vahendeid võib mõõta kahekordse maksu ülelaekumise summaga,“ selgitas peaminister. Samas möönis ta, et eelarve on endiselt veel defitsiidis. Kriis veel läbi ei ole, lisas Ansip. Eriti tugevaks pidas ta järelmõjusid tööjõuturul.
 
Peaminister tunnistas, et loomulikult oli novembri-detsembrikuu inflatsiooni tase Eestis ebameeldivalt kõrge. „Kui vaadata aastaarvestust, pikemat perioodi, siis me näeme seda, et inflatsioon Eestis ei olnud sugugi kõrgem kui Euroopas Liidus keskmisena. Vaadates isegi ainult detsembrikuud ja võrreldes seda novembrikuuga, siis me näeme, et kasv Eestis oli 0,5%, Euroopa Liidus samuti 0,5%,“ hindas Ansip olukorda.
 
Peaminister ütles, et meil olid hinnad 2008. aasta lõpust kuni 2010. aasta märtsini deflatsioonilised. Tema sõnul võrdleme praegust hinnataset nimetatud perioodi hinnatasemega ja tulenevalt sellest ongi näitaja kõrgem. „Samas ei saa rahul olla, et hinnad on meil tõepoolest tõusnud,“ märkis Ansip. Ta tunnustas konkurentsiametit, kelle tegevuse tagajärjel on tema meelest leiva hind alanenud.
 
Peaminister vastas veel Olga Sõtniku esitatud küsimusele domeenireformi ja Mark Soosaare esitatud küsimusele põhiseaduse kaasajastamise kohta.
 
Kultuuriminister Laine Jänes vastas Peeter Kreitzbergi esitatud küsimusele ERSO olukorra kohta.
 
Regionaalminister Siim Valmar Kiisler vastas Arvo Sarapuu esitatud küsimusele kohalike omavalitsuste olukorra ja Mai Treiali esitatud küsimusele regionaalpoliitika arengute kohta.
 
Infotunni stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside