Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas peaministri ülesannetes, põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ning välisminister Urmas Paet.

Tõnis Lukas vastas Evelyn Sepa küsimusele ujumise positsiooni kohta kehalise kasvatuse ainekavas. Lukas väitis, et uutes õppekavades on ujumisel kindel koht. „Teise kooliastme lõpuks peab olema ujumise õppekava läbitud nii, et õpilane selle kursuse läbides suudab ujuda vabalt valitud stiilis 25 meetrit. Ujumine on õppeteemade hulgas nii põhikooli esimeses kui teises kooliastmes. Samuti võib kool vabaks jäetud tundide arvu piires ujumisõppe mahtu veel suurendada,” selgitas Lukas.  
 
Haridus- ja teadusministril tuli vastata ka Nikolai Põdramägi küsimusele erinevate meetmete rakendamise võimaluste kohta üliõpilaste majandusliku olukorra parandamiseks. Rääkides Üliõpilaskondade Liidu poolt tellitud ja Praxise korraldatud uuringust tudengite sotsiaalmajandusliku hetkeolukorra kohta märkis Lukas, et uuringu kohaselt oli kolmandikul juhtudel tudengite töölkäimine tingitud äraelamise vajadusest. „See kolmandik töötavatest tudengitest tuleks varustada riiklike õppetoetustega. Oleme Üliõpilaskondade Liiduga süsteemi välja töötades ette näinud, et tulevikus peaks võrdsete võimaluste pakkumiseks olema riiklikud õppetoetused, mis just nimelt nende tudengite sotsiaalset seisundit arvestavad,” sõnas Lukas.
 
Põllumajandusminister vastas Mark Soosaare küsimusele tööpuuduse ja tööjõu vajaduse kohta maapiirkondadest ning Arvo Sarapuu küsimusele hinnatõusude kohta põllumajandusvaldkonnas.
 
Välisminister vastas Toivo Tootseni koha peal algatatud küsimusele koostööst Afganistaniga.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside