Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele justiitsminister Rein Lang, haridus-ja teadusminister Tõnis Lukas ning põllumajandusminister Helir-Valdor Seederit asendas sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Vastates Mailis Repsi küsimusele haridus- ja teadusministeeriumi eelarve kohta, nentis haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, et praeguses majandusolukorras võib haridus- ja teadusvaldkond järgmise aasta riigieelarvega rahul olla. Lukas selgitas, et miljardiline tõus eelarves, mis otseselt haridus- ja teadusministeeriumi kaudu haridusse ja teadusesse suunatakse, saab teoks Euroopa toetusfondide toel. Lukas märkis, et omafinantseeringu näol annab sinna oma panuse ka Eesti maksumaksja. Lukas lisas: „Tegevuskulud paljudes valdkondades vähenevad. Hariduspoliitiline seisukoht on, et tegevuskulude üldise 9%-lise languse juures õpetajate palkade alammäärad ei peaks langema. Teiseks, et doktorantuuritoetused ülikoolidele ei langeks ja kolmandaks, et üliõpilaste õppetoetused ei langeks 9%, vaid 4,5%.” Minister lubas, et ka koolitoidutoetus õpilase kohta jääb järgmisel aastal samaks võrreldes käesoleva aastaga. „Üldiselt on tegevuskulude langetamine paljudele valdkondadele, kõrgharidusele näiteks, kindlasti pitsitav,” muretses Lukas.
 
Justiitsminister vastas Karel Rüütli küsimusele tsiviilkontrolli kohta ning Eiki Nestori küsimusele avaliku teenistuse seaduse eelnõu kohta.
 
Põllumajandusministrit asendanud sotsiaalminister vastas Riigikogu liikmete Arvo Sarapuu ja Ester Tuiksoo küsimustele põllumajandustoetuste ja olukorra kohta põllumajanduses.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside