Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Ester Tuiksoo esitatud küsimusele Euroopa Liidu finantsperspektiivi kohta. 

Ansipi sõnul ei ole Euroopa Liidu ülemkogu päevakorras olnud finantsperspektiivi või praegu uue nimega siis mitmeaastase eelarvekava küsimust. Ta lisas, et omavahelise suhtluse tasandil on loomulikult kõik nõus sellega, et liikmesriikides tuleks põllumajanduse otsetoetusi võrdsustada. Euroopa Komisjon on ka vastava ettepanekuga välja tulnud. Ansip selgitas, et meid ei rahulda otsetoetuste võrdsustamise liialt pikk ajakava. Peaminister märkis, et praegu on eri liikmesriikide juhtkondadel erinev seisukoht, millal Euroopa Liidus saab põllumeeste osas võrdne kohtlemine tegelikkuseks. „Meie nõuame kiiremat ühtlustamist, need, kes enam ühtsesse eelarvesse maksavad, need sooviksid aeglasemat ühtlustamist,“ ütles Ansip. 

Peaministri sõnul on meil põhimõtteliselt kaks suuremat teemade ringi. Üks on seotud üldise põllumajanduspoliitikaga ja teine ühtekuuluvuspoliitikaga. „Me ei saa  leppida sellega, kui ühes küsimuses jääb ebaõiglus üles ja teises saame lihtsalt mingisuguse leevenduse. Me tahame kõigis saada optimaalset lahendust, nii head, nagu parasjagu võimalik saada on,“ selgitas Ansip. Ta lisas, et mõlemad küsimused on meie jaoks äärmiselt olulised, milles loodame märksa paremat lahendust, kui Euroopa Komisjon on praeguseks välja pakkunud. Euroopa Komisjoni poolt kavandatud osas on kaks detaili, kus me tahame pakutut veelgi paremaks muuta. Need ongi ühtekuuluvuspoliitika lagi ja ühtse põllumajanduspoliitika puhul liimesriikide põllumeeste võrdne kohtlemine, toonitas peaminister. 

Ansip  vastas veel Heljo Pikhofi esitatud küsimusele lastetoetuste ja Urve Palo esitatud küsimusele tööpuuduse kohta. 

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Kadri Simsoni esitatud küsimusele elektrihinna tõusu kohta. 

Kultuuriminister Rein Lang vastas Priit Toobali esitatud küsimusele kultuuriinvesteeringute kohta. 

Istungi stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside