Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Infotunnis vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Karel Rüütli esitatud küsimusele energiasäästu kohta. Rüütli soovis teada, mida kavatsetakse ette võtta, et energiasäästu eesmärke oleks võimalik lähitulevikus paremini täita? 

Parts selgitas, et kõige suurem energiasäästu koht on meie elamufond. Ta märkis, et meil on olemas avatud toetusprogrammid kortermajadele ja avaldas lootust sellise investeeringute toetamise programmi avamist ka väikemajadele lähikuudel saavutamaks energia kokkuhoidu. Partsi arvates on investeeringute realiseerumise hindamise kaudu võimalik väita, et valitsuse loodud võimalused tegelikult ületavad 2007. aastal energiasäästuks kavandatu.
 
Partsi selgituste kohaselt toetatakse kortermajades renoveerimist kuni 35% ulatuses projekti maksumusest. Ta lisas, et meil on meede ka projekti kõrgekvaliteediliselt tegemiseks, mille kohaselt  90% projekti maksumusest toetab riik läbi Kredexi. Samuti tõi ta esile veel ühe meetme, mille kohaselt pakutakse turutingimustest odavamat laenu koostöös pankadega. „Meil on olemas ka pehmemaid meetmeid: nõustajad, konsultandid, põhiliselt Kredexi kaudu selleks, et need asjad läheksid käima. Oleme üsna palju vaeva näinud, et pangad, kinnisvarahaldajad, ehitusettevõtted tõepoolest näeksid teatud võimalust aktiivsemalt turul teenust pakkuda,“ märkis minister. Ta toonitas, et peame aga endiselt motiveerima omanikke ja ühistuid investeeringuid ette võtma energia säästlikuks kasutamiseks.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas veel Kadri Simsoni esitatud küsimusele Eesti Postiga seotud probleemide, Rannar Vassiljevi esitatud küsimusele Eesti Energiale antava riigiabi ning Neeme Suure esitatud küsimusele ühistranspordi korraldamise ja rahastamise kohta.
 
Peaminister Andrus Ansip vastas Heljo Pikhofi esitatud küsimusele lastega perede vaesuse, Arto Aasa esitatud küsimusele inimarengu aruande ja Remo Holsmeri esitatud küsimusele pensionide kohta.
 
Justiitsminister Kristen Michal vastas Rein Aidma esitatud küsimusele avaliku teenistuse kohta.
 
Istungi stenogramm on internetis siin:
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside