Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Yana Toomi esitatud küsimusele erakondade rahastamise ja Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele energeetika kohta. 

Kaljuvee märkis, et Riigikontroll tegi maatasa Narva lähistele Auveresse ehitatava uue põlevkiviküttel töötava elektrijaama nii majandusliku tasuvuse kui ka objekti rajamisega seotud asjaajamise. Ta palus peaministri kommentaari: kas sellist elektrijaama ja sellisel kujul me tahtsimegi ja vajame? 

Peaminister lükkas ümber väited, nagu oleks majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts hoidnud valitsuskabineti liikmeid alainformeeritutena nimetatud küsimuses. Sellised väited ei vasta tõele, rõhutas ta. Ansip kinnitas, et valitsuskabineti liikmed olid informeeritud kõigist asjaoludest, mis leidsid käsitlemist “Pealtnägija” saates ja järgneva päeva Eesti Ekspressi artiklis. 

Ansipi sõnul on uue keevkihtkatla ehitamine või kahe katla ehitamine Eesti jaoks ülimalt oluline. Ta selgitas, et me ei saa loota ainult elektriühendustele, ehkki ka need on ülimalt olulised Eesti energiajulgeoleku ja energiasõltumatuse tagamiseks. „Kindlasti peavad olema ka kaasaegsed oma elektri tootmise võimalused. Siiani on kõige madalama omahinnaga elektri tootmine Eestis siiski põlevkivist. Kõik ülejäänud tootmisviisid vajavad olulises määras dotatsiooni, taastuvenergia tasusid,“ märkis peaminister. Tema sõnul on põlevkivienergeetika endiselt turul konkurentsivõimeline. „Eestit ei saa jätta energiadefitsiiti. Meil peavad olema oma tootmisvõimsused. Nendest kaalutlustest lähtudes langetas valitsus täie vastutustunde juures otsuse ehitada kaks uut katelt, õigusega ühe katla ehitusest loobuda, kui me saame energiavajadused katta teistest allikatest, näiteks tuumaelektrijaama baasil,“ ütles Ansip. 

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder vastas Neeme Suure esitatud küsimusele hobusekasvatuse arengute ja Tori hobuste kasvatamise kohta. 

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Mailis Repsi esitatud küsimusele hariduse rahastamise kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside