Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele põllumajandusminister Ester Tuiksoo, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ning siseminister Kalle Laanet.

Vastates Juhan Partsi küsimusele Reformierakonna väidetavalt raudtee tagasiostmise toetamise eest 1 miljoni euro küsimise kohta selgitas Edgar Savisaar, et nimetatud teemat käsitleti koalitsiooni nõupidamisel ning põhimõtteliselt soovib ta koalitsioonipartnereid kaitsta. Savisaare sõnul on selge, et annetust küsiti, küsimus on aga selles, kuidas seda tõlgendada.

Edgar Savisaarele esitas küsimuse Reformierakonna väidetava rahaküsimise kohta ka Riigikogu liige Ken-Marti Vaher.

Kalle Laanet, kes vastas Helir-Valdor Seederi küsimusele politsei töö korralduse kohta, nentis politseinike arvu märgatavat vähenemist. Selle põhjuseks peab ta politsei aastatepikkust alarahastamist. Laaneti arvates tuleb organisatsiooni süsteem, kultuur ja maine uuesti üles ehitada. Praegu on politsei eesmärk tuua võimalikult palju politseiametnikke tänavatele.

Kalle Laanet vastas ka Kadi Pärnitsa küsimusele Päästeameti palkade kohta.

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo vastas Eiki Nestori küsimustele, mis puudutasid rannakarjamaade puhul põllumeestele makstavaid toetusi ning Jarno Lauri küsimusele reformimata riigimaa ajutisse põllumajanduslikku kasutusse andmise kohta.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

Tagasiside