Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kaitseminister Jaak Aaviksoo ning sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Riigikogu liige Toomas Varek tundis huvi, miks valitsusel puudub tänaseks riikliku majanduse elavdamise strateegia olukorras, kus paljud ettevõtted on tegevuse lõpetanud ja inimesed jäänud ilma sissetulekuta. Varek viitas faktile, et valitsuskabinet kiitis veebruaris heaks minister Partsi esitatud tugipaketi ettevõtete toetamiseks.
Vastates Vareki küsimusele selgitas majandus- ja kommunikatsiooniminister: „Ettevõtluse tugipakett on ainult üks osa valitsuse strateegiast nii kriisiga hakkama saamisel, kriisist väljumisel, majanduse elavdamisel, töökohtade hoidmisel kui ka töökohtade loomisel.” Partsi sõnul ettevõtluse tugipaketi läbiv mõte see, et elujõulised ettevõtted suudaksid oluliselt muutunud finantsturgude tingimustes kohaneda, hoida läbi selle olemasolevaid töökohti ning käivitada ka uusi investeeringuid uute töökohtade loomiseks. Parts viitas Riigikogus menetluses olevale ekspordi tagamise seaduse eelnõule, mis oluliselt laiendab eksporditagatiste süsteemi ja võimalusi ja peaks tugevdama Eesti eksportivate ettevõtete hakkamasaamist tänases kujunenud olukorras. „Ma loodan, et see võetakse kiiresti vastu ja siis me võime öelda, et kogu ettevõtluse tugipakett on täies mahus turule avatud,” lisas minister. Minister juhtis tähelepanu ka nendele ettevõtlusele suunatud programmidele, mida rakendatakse EAS-i kaudu.
 
Kaitseminister Jaak Aaviksoo vastas Marek Strandbergi küsimusele Eesti kaitseväe võimekuse kohta välismissioonidel ning sotsiaalminister Hanno Pevkur vastas Mai Treiali küsimusele elanike toimetulekuvõime kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside