Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele keskkonnaminister Jaanus Tamkivi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning rahvastikuminister Urve Palo.

Vastates Toomas Vareki küsimusele Eesti Energia osalise müümise ja börsile viimise kohta selgitas majandus- ja kommunikatsiooniminister, et selline arengustsenaarium saab kõne alla tulla ainult siis, kui see on mõistlik ja riigile vajalik. See omakorda sõltub aga Eesti Energia kui ettevõtte arengu- ja kasvustrateegiatest. Parts: „Eesti Energia arengu- ja kasvustrateegiad nõuavad erakapitali kaasamist siis, kui omakapitalist ei piisa ja meil ei ole võimalik ka n-ö riigieelarve vahendeid leida, investeerimaks ennekõike tootmisportfelli. Sellisel juhul on mõistlik kaaluda ühe võimaliku stsenaariumina erakapitali kaasamist. Kindlasti ei toimu see kampaania korras ja homme.“ Parts märkis, et n-ö tootja turu tekitamisest tulenevalt peaks Eesti Energia kui ühe olulise tootja arengu- ja kasvuperspektiivi läbi vaatama sellel aastal, näiteks sügisel Riigikogus, kui hakatakse arutama energiamajanduse arengukava.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas veel Rein Ratase küsimusele transiidivaldkonna arendamise kohta.

Keskkonnaminister vastas Valdur Lahtvee küsimusele kitsasõralist vähki kui võõrliiki Eestisse toonud ettevõtte karistamise kohta, Karel Rüütli küsimusele metsanduse reformidega seonduva kohta ning Aleksei Lotmani küsimusele ümberkorralduste kohta ministeeriumi haldusalas.

Rahvastikuminister vastas Olga Sõtniku küsimusele Ida-Virumaa büroo võimaliku sulgemise kohta.

Vt ka stenogrammi:

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside