Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tervitas infotunni algul kõiki priiuse põlistamise päeva puhul ja avaldas heameelt, et nüüd tiksub kell juba pikemat aega, kui kestis esimene iseseisvuse aeg. 

Infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Kadri Simsoni esitatud küsimusele Eesti Energia täiendava finantseerimisvajaduse kohta. 

Simson küsis, kui palju on riik valmis ettevõttesse maksumaksja raha investeerima? 

Ansipi sõnul on sel aastal riigieelarves võimalikeks investeeringuteks Eesti Energiasse kavandatud 150–200 miljonit eurot. Sel aastal ilmselt neid investeeringuid Eesti Energiasse teha ei tule, kuna investeerimisotsused ei ole selles staadiumis. Peaminister kinnitas ka, et Eesti Energia iseseisev laenuvõime ei ole mitte kuhugi kadunud. 

Simson soovis saada ka kinnitust, et Ansipi peaministriks olemise ajal Eesti Energiat ei viida börsile. 

Ansipi selgitas, et kui energeetikavaldkonnas on määramatust palju, siis ei ole mõistlik riigil ka osa Eesti Energia aktsiatest börsile viia. Tema sõnul ei tea me praegu täpselt, missuguseks kujunevad Eesti Energia majandustulemused elektrituru täieliku avanemise tingimustes. „Kui me seda väga selgelt prognoosida ei oska, siis ilmselt me ei oska prognoosida ka õiget ja õiglast hinda, mida tahame nende aktsiate eest kunagi turult saada,“ märkis Ansip. Ta tõi välja ka asjaolu, et õlitootmisse tehtud investeeringud ei ole praeguseks uue tehase, Enefit 280 tehnoloogiat kasutava tehase, puhul veel käivitunud. 

Ansip avaldas ka oma seisukoha võimaliku teise 300-megavatise põlevkivil töötava elektrijaama rajamise osas. Tema selgituste kohaselt käib esimese ploki ehitus, teise ploki ehitamiseks on ehitajaga sõlmitud optsioonileping. Järgmisel aastal peame teatama, kas me soovime teist plokki ehitada või mitte. Ansip leidis, et praegu ei saa argumenteeritult väita, et meil seda teist plokki kindlasti Auverre vaja ei lähe. „Aga indikatsioonid, vaadates turu arenguid, on küll sellised, et ilmselt Eesti piirdub ühe uue keevkihtkatelde ploki ehitamisega Auverre,“ ütles Ansip. 

Peaminister vastas veel Tarmo Tamme esitatud küsimusele omavalitsusreformi ja Marianne Mikko esitatud küsimusele avalikus sektoris näitekunsti arendamise kohta. 

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas Heljo Pikhofi esitatud küsimusele erivajadustega laste tugiteenuste kohta. 

Välisminister Urmas Paet vastas Ester Tuiksoo esitatud küsimusele Maailma Kaubandusorganisatsiooni ja Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele priiuse põlistamise päeva tähistamise kohta. 

Infotunni stenogramm:

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside