Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, regionaalminister Siim-Valmar Kiisler ning kaitseminister Jaak Aaviksoo.

Vastates Tarmo Männi küsimusele 3,2 miljardi suuruse eelarvekärpe piisavuse kohta viitas peaminister negatiivse eelarve koostamisel aluseks võetud rahandusministeeriumi kevadprognoosile. Ansip märkis, et ta ei ole veendunud, et 3,2 miljardist piisab selleks, et aasta lõpuks oleks valitsussektori eelarve tasakaalus.

Vastates Männi lisaküsimusele majanduse stabiliseerimise ja konservatiivse eelarve olukorra taastamise plaani kohta rõhutas peaminister, et kõige tugevam instrument valitsusel on eelarvepoliitika kujundamine. Ansip: “Eesti valitsus on järginud juba aastaid tasakaalus eelarve poliitikat. Viimased kuus aastat on valitsussektori eelarveaastad lõpetatud märkimisväärse ülejäägiga. Eriti suur on ülejääk olnud möödunud kahel aastal, kummalgi aastal 7 miljardit krooni. See on eelnevate valitsuste teadlik tegevus ja teadlik valmistumine mitte nii headeks aegadeks. Valitsuse valmidus kiirelt reageerida muutunud majandusoludele väljendub ka Riigikogule esitatud negatiivses lisaeelarves. Valitsus kavatseb ka edaspidi jätkata tasakaalus eelarve poliitikat ja see ongi kõige tugevam valitsuse poolne sõnum meie majanduses tegutsevatele institutsioonidele, ettevõtjatele. Valitsus ei kavatse eelarvepoliitikat lõdvendada. Kui läheb vaja, peab valitsus olema valmis esitama Riigikogule ka teise negatiivse lisaeelarve.“

Peaminister vastas veel Mai Treiali küsimusele pensionisüsteemi probleemide kohta ning Inara Luigase küsimusele eelarve kohta.

Regionaalminister vastas Arvo Sarapuu küsimusele omavalitsusi puudutava haldusreformi kohta ning Karel Rüütli küsimusele omavalitsuste rahastamise kohta.

Kaitseminister vastas Vladimir Velmani küsimusele kaitseministeeriumi eelarve kohta.

Loe lisa stenogrammist:

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside