Infotunnis käsitleti avaliku teenistuse seadusega seotud küsimusi
Justiitsminister Kristen Michal vastas Arto Aasa esitatud küsimusele uue avaliku teenistuse seaduse ettevalmistamise kohta.
Michal ütles, et tänaseks on enamus ministeeriume andnud eelnõule kooskõlastuse, aga on tehtud ka rida märkusi. Olulisemaks valikukohaks on kõikide palkade avalikustamise küsimus. Minister pidas vajalikuks kaaluda sellega seoses võimalikku privaatsuse riivet. Teine põhimõtteline küsimus on ametnike ja töölepingu alusel töötavate inimeste osakaalu määratlemine. Eristamine tuleneb avaliku võimu teostamise seisukohalt. Michal loodab isiklikult, et lähinädalatel jõutakse eelnõu saata valitsusse, et talve lõpus või kevade alguses võiks Riigikogu asuda sellega põhjalikku tööd tegema.
Justiitsminister vastas veel Kadri Simsoni esitatud küsimusele õigusriigi olukorra ja Meelis Mälbergi esitatud küsimusele kohtumenetluse kiirendamise kohta.
Peaminister Andrus Ansip vastas Rainer Vakra esitatud küsimusele elektriautode taristu kohta. Vakra tundis muret kiirlaadimisjaamade rajamise pärast.
Ansipi selgituste kohaselt saavad Eesti sotsiaaltöötajad Kyoto saasteühikute müügist laekunud vahendite eest 507 autot. Lisaks sellele doteeritakse riigi poolt ka eraisikutele ja ettevõtetele autode soetamist. Nendest vahenditest on plaanis täiendavalt doteerida 500 autot. Kavas on katta Eesti kiirlaadimisvõrgustikuga, mille suurusjärguks on – 200. Ansipi sõnul on riigihange juba läbi viidud, mille kohaselt peaks 160 jaama olema miinimumpiir. Tallinnasse on kavas paigutada 50 kiirlaadimisjaama. Samas on arvestatud, et Eesti tervikuna peaks samuti saama nende jaamadega kaetud ühtlaselt. Ansip selgitas, et opereerimishanke võitis firma ABB. 24 tundi ööpäevas toimiva kõnekeskuse opereerimise eest peaks vastutama aga G4S. Autodest 50 tükki Eestis on praegu juba olemas. Peaministri sõnul on hetkel Eestis tavalaadimiskohti 85, kiirlaadimisjaamade ehitamisega alustatakse järgmisel aastal.
Peaminister vastas veel Remo Holsmeri esitatud küsimusele Eesti 2012. aasta arenguperspektiivide, Tõnis Lukase esitatud küsimusele arstide väljarände kohta.
Kaitseminister Mart Laar vastas Mati Raidma, Arto Aasa ning Neeme Suure esitatud küsimustele kaitseliidu ja kaitseväe teenistuse seaduste ettevalmistamise, Paul-Eerik Rummo ja Raivo Järvi esitatud küsimustele Eesti kaitsekontseptsiooni, Remo Holsmeri esitatud küsimusele kaitsekulutuste vähendamise ning Andres Anveldi esitatud küsimusele päästjate pensionide kohta.
Infotunni stenogramm on internetis siin:
Riigikogu pressitalitus