Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Viktor Vassiljevi esitatud küsimusele ravimite kättesaadavuse kohta. 

Ansipi hinnangu kohaselt olid apteekide asutamisega seotud korra kehtestamisel lähtekohad omal ajal üllad. Eesmärk oli katta terve Eesti ühtlaselt apteekide võrguga, mida on tema arvates õnnestunud ka saavutada Samas tunnistas ta, et praegune võrk on fikseeritud ja külmunud olekus. Ansip möönis, et praktiliselt ei ole meie apteekidevõrgustik uuele tulijale avatud. Ta leidis, et seda süsteemi peaks muutma, milleks on mitmeid võimalusi. Esiteks, tuleks ära kaotada asutamispiirang ja avada apteegiturg kõikidele uutele tulijatele. See tähendaks, et apteeke võib piirangu kaotamise läbi tekkida Eestisse palju rohkem. Praktikas tähendab see, et paljud eksisteerivad apteegid ei pea enam konkurentsile vastu ja ilmselt tuleb need sulgeda. Ansip märkis, et konkurentsi tekitamiseks oleks võimalik anda teatud ravimid müügile kaubandusvõrku, aga ka sellele on väga palju vastuväiteid. „Teatavasti vajavad jaemüügi ravimid ka spetsialisti nõustamist. Kui neid on võimalik osta ilma igasuguse spetsialisti nõustamiseta suvalisest toidupoest, siis on võimalus märksa suurem, et neid kasutatakse inimese tervist kahjustavalt,“ leidis Ansip. Tema hinnangul paneb aga tekkinud olukord väga tõsiselt mõtlema, et praegune apteekide asutamise piirang tuleks ära kaotada. 

Peaminister vastas veel Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele põlevkivi ressursimaksust õpetajatele palkade maksmise võimaluse, Kajar Lemberi esitatud küsimusele maamaksu, Raivo Järvi esitatud küsimusele riigi majanduskasvu, Lembit Kaljuvee esitatud küsimusele Tallinna Sadama tegevuse, Inara Luigase esitatud küsimusele Euroopa Liidu rahaasjade korraldamise, Kalle Pallingu esitatud küsimusele gaasitarnete ja Olga Sõtniku esitatud küsimusele Interneti Sihtasutuse tegevuse kohta. 

Keskkonnaminister Keit Pentus vastas Karel Rüütli esitatud küsimusele looduskaitsealuste maade maamaksu kompenseerimise, Tarmo Leinatamme ja Tarmo Tamme esitatud küsimustele nn tondilosside lammutamise ning Tõnis Lukase esitatud küsimusele suveperioodiks valmisoleku kohta. 

Põllumajandusministeerium Helir-Valdor Seeder vastas Tarmo Leinatamme ja Peeter Võsa esitatud küsimusele Euroopa Liidust saadavate põllumajandustoetuste  kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside