Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid justiitsminister Rein Lang, välisminister Urmas Paet ja kultuuriminister Raivo Palmaru.

Rein Langile esitati küsimus süüteoga soetatud vara konfiskeerimise regulatsiooni väljatöötamise kohta. Minister tõdes, et vastava regulatsiooni väljatöötamine käib, kuid eelnõu lõpuleviimist takistavad veel mõned vaieldavad küsimused. „Mis puutub eelnõu ideoloogiasse, siis kindlasti tuleb meil läbi töötada ja analüüsida konfiskeerimise võimaluste suurendamine kolmandate isikute suhtes, kelle valdusesse on sattunud kurjategijate käest vara enne seda, enne kui nad on süüdi mõistetud,” märkis Lang. Ühtlasi nentis ta, et see teema ongi saanud komistuskiviks, miks eelnõu pole siiani kooskõlastusringile saadetud. Lang vastas ka küsimusele korruptsioonikuritegude vastu kavandatud meetmete ning vanglakohtade kohta.

Urmas Paedile esitati küsimus Läänemere merepõhja senisest täpsema jagamise ja selle ala haldamise kohta. Välisminister nentis, et Soome lahe osas, mis jääb Eesti ja Soome vahele jookseb mõtteline keskjoon, millest Eesti ranniku poole jääv ala kuni Eesti territoriaalmerepiirini on Eesti majandusvöönd. Ühtlasi tunnistas Paet, et ehitustegevus selles piirkonnas on võimalik vaatamata Eesti seisukohtadele. „Rahvusvahelised kokkulepped on sellised, et teistel riikidel on konkreetse riigi majandusvööndis täielik meresõidu, ülelennu, merealuste kaablite ja torujuhtmete paigaldamise õigus. Torujuhtmete paigaldamisel on vaja vaid rannikuriigi heakskiitu torujuhtme kulgemise suunale ja skeemile,” ütles Paet. Samas märkis minister, et planeeritav gaasitrass Läänemere põhjas Eesti majandusvööndit ei läbi. Paedilt taheti teada ka Eesti seisukohti EL-i finantsperspektiivi osas.

Raivo Palmarult küsiti reklaamimahtude kohta tele- ja raadioprogrammides. Kultuuriminister nentis, et sellel aastal suuri nõueterikkumisi reklaamimahtudes vastavate raportite järgi toimunud pole. „Jutt on ainult ühe- või mõnesekundilisest üleminekust, mis tõenäoliselt on toimunud kogemata,” nentis minister. Palmarule esitati ka küsimus rahvakultuuri kohta.

Infotunniks olid küsimustega registreerunud: Ken-Marti Vaher, Tõnis Lukas, Mark Soosaar, Avo Üprus, Sven Mikser, Trivimi Velliste, Ela Tomson, Peeter Kreitzberg, Eiki Nestor, Sven Sester, Jarno Laur, Tiit Niilo ja Toomas Alatalu.

Infotunni stenogramm asub Riigikogu koduleheküljel aadressil:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside