Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis arutlesid kolmapäeval Riigikogu liikmed Priit Toobal ja Mailis Reps peaminister Taavi Rõivasega malevatöö sotsiaalmaksuvabastuse üle. Peaminister toetas pigem otsetoetusi malevatööle, kuid ei välistanud ka edasisi arutelusid sotsiaalmaksuvabastuse teemadel.

Toobal küsis peaministrilt, mida ta arvab noorte töökohtade arvu suurendamiseks noortemalevate tööandjatele sotsiaalmaksu soodustuse andmisest.

Rõivas vastas, et malevaid saab toetada nii riigieelarves kui omavalitsuste eelarvetes selleks toetussummasid ette nähes. Peaministri hinnangul oleks selline abi märksa tõhusam ja tuntavam kui väga kulukalt hallatava ja kogu maksusüsteemi muutva erisuse loomine. Peaminister viitas, et noorte töötamise teemal käivad tõsised arutelud praegu Riigikogu kultuurikomisjonis.

Reps täiendas, et kultuurikomisjoni aruteludel on välja kujunenud päris mitu seisukohta, mida mitmed osapooled toetavad. „Üks nendest on just nende noorte sotsiaalmaksuga maksustamine, kellel on juba tegelikult seaduse järgi kaetus. See ei ole kuidagi erandlik. Kindlasti, tänase e-riigi puhul ei ole see ka kuidagi kohutavalt kulukas meie haldussüsteemile,“ ütles Reps.

Peaminister vastas, et läbi tuleb siiski analüüsida kumb on efektiivsem meede, kas otsene rahaline toetus või maksusoodustus. Samas ei välistanud ta, et sel teemal võib edaspidi arutelu jätkata.

Riigikogu infotunnis osalesid kolmapäeval valitsuse liikmetest peaminister Taavi Rõivas, haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning kultuuriminister Urve Tiidus.

Peaministrile esitas küsimusi riigieelarve strateegiast Riigikogu liige Urmas Reinsalu, küsimusi valitsuse koostööst küsis Riigikogu liige Andrus Saare. Haridus- ja teadusministrile esitas küsimusi hariduspoliitikast Riigikogu liige Mailis Reps.

Täiendavalt küsisid valitsuse liikmetelt vastuseid veel Riigikogu liikmed Marika Tuus-Laul, Heimar Lenk, Lembit Kaljuvee, Aivar Kokk, Tarmo Tamm ja Eldar Efendijev.  

Infotunni stenogramm.

Tagasiside