Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid peaminister Andrus Ansip ja rahandusminister Aivar Sõerd.

Eesti Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioon andis peaministrile üle Tallinn-Tartu maantee toetuseks, enamuses veebiaadressi maantee186.net kaudu kogutud 30 228 allkirja. Ühtlasi esitas SDE fraktsiooni esimees Ivari Padar Ansipile küsimuse: „Mis on need põhjused, miks valitsus ei pea oluliseks antud objekti kuulutada esmaseks prioriteediks?” Ansip nentis, et Tallinn-Tartu maantee väljaehitamine on valitsuse prioriteediks olnud viimased viis aastat. Võrreldes teiste teedega on Tallinn-Tartu maanteesse selle aja jooksul investeeritud tunduvalt rohkem – 726 miljonit krooni. Aastani 2013 on teeehituseks planeeritud summa 4,5 miljardit krooni. Positiivse muutusena võrdles Ansip 10 aastat tagasi teedel hukkunute arvu praeguste näitajatega, see on vähenenud üle kahe korra. „Tänu otstarbekatele, targalt tehtud investeeringutele oleme me suutnud jätta ellu aastas 200 inimest,” märkis peaminister. Läti ja Leeduga võrreldes räägib statistika tuntavalt Eesti kasuks. Eestis hukkub aastas ühe miljoni elaniku kohta 125, Lätis 200 ja Leedus 195 inimest. „Ma olen päris veendunud selles, et investeerida tuleb ka tulevikus maanteedesse ratsionaalselt, eelkõige nendesse kohtadesse, kus oht inimelule on kõige suurem ja kus maanteede läbilaskevõime lihtsalt on jäänud ajale jalgu,” rõhutas peaminister.

Ansipile esitati küsimusi ka eurole ülemineku, Pärnu üksikjalaväepataljoni, tervishoiurahastamise süsteemi ja avalik-õigusliku ringhäälingunõukogu moodustamise kohta.

Aivar Sõerdile esitati küsimus pensionide tõstmise kohta.

Infotunniks olid registreerunud Riigikogu liikmed: Mart Laar, Ivari Padar, Ela Tomson, Helir-Valdor Seeder, Eiki Nestor, Ken-Marti Vaher, Sven Mikser, Kadi Pärnits, Indrek Raudne, Mart Nutt, Mark Soosaar, Jarno Laur, Katrin Saks ja Margi Ein.

Stenogrammid asuvad Riigikogu koduleheküljel aadressil:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside