Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning siseminister Jüri Pihl.

Peaminister vastas Vilja Savisaare küsimusele riigieelarves Riigi Kinnisvara AS poolt lepingute kaudu võetud kohustuste kajastamata jätmise kohta, Karel Rüütli küsimusele logifailide säilitamise kohta sideoperaatorite poolt ning Toomas Trapido küsimusele taastuvenergia teemaplaneeringu kohta.

Vastates Vilja Savisaare küsimusele riigieelarve kohta väitis peaminister: „Kõik need kulutused, mis pidid riigieelarves olema, on selles riigieelarves ka kajastatud“. Ansip selgitas, et ei ole mitte mingisugust alust konsolideerida Riigi Kinnisvara ASi kulutusi riigieelarvesse. Vastates Savisaare täiendavale küsimusele investeeringute võimaliku tegemata jätmise kohta, märkis Ansip: „Meil ei ole kavas kärpida investeeringuid, mida me oleme otsustanud teha. Küll aga on meil kavas oluliselt revideerida soove eelarveväliselt investeerida mitmete ametiasutuste, hoonete remontimisse Riigi Kinnisvara AS kaudu. Eelarvekulutusi Vabariigi Valitsus kärpima ei ole asunud ja ta ei saagi seda teha – see on Riigikogu pädevuses“.

Haridus- ja teadusminister vastas Marek Strandbergi küsimusele teaduskompetentsi nõukogu tegevuse kohta ning Mai Treiali küsimusele üliõpilaste õppetoetuste kohta.

Siseminister vastas Ain Seppiku küsimusele Eesti politsei arengu kohta.

Vt infotunni stenogrammi:  

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside