Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele regionaalminister Siim Valmar Kiisler ning justiitsminister Rein Lang.

Vastates Inara Luigase küsimusele Kagu-Eesti tööhõive olukorra parandamise kohta selgitas regionaalminister, et registreeritud töötuse keskmine osakaal on 10,1%, Valgamaal on see 12,6%, Põlvamaal 11,3% ja Võrumaal koos Ida-Virumaaga Eesti kõige kõrgem – 14,8%. Kiisleri sõnul on Kirde- ja Kagu-Eestis traditsiooniliselt olnud pisut kõrgem tööpuudus. Ministri väitel on Tarkade Otsuste Fondist tellitud Euroopa rahaga finantseeritav uuring Eesti regioonide majandusstruktuuri muutuste prognoosi kohta, kus taolisi tendentse jälgitakse. Nimetatud uuring valmib lõplikult sügisel. Esialgsetel andmetel võib öelda, et tööpuudus on tõusnud kiiremini nendes regioonides, mis traditsiooniliselt ei ole olnud kõrge tööpuudusega. „Need näitajad on üle Eesti omavahel tihedalt seotud. Meil ei ole täna põhjust prioriteedina käsitleda ühe regiooni tööpuuduse kasvu, vaid tööpuuduse kasvu Eestis tervikuna,” ütles Kiisler.
Rääkides eurorahade kasutuselevõtust tunnistas regionaalminister, et selles osas on aktiivsemad paraku suured omavalitsused, kus on ka kiiremad ja paremad projektikirjutajad.
 
Siim Kiisler vastas veel Mai Treiali küsimusele kohalike omavalitsuste toimetulekuvõime kohta ning Kalev Kotkase küsimusele haldusreformi kohta.
 
Justiitsminister vastas Evelyn Sepa küsimusele kohtulahendite ja rakendatud karistuspraktika analüüsi kohta seoses koduvägivallaga.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside