Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid riigikogu liikmete küsimustele sotsiaalminister Hanno Pevkur ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

Sotsiaalminister vastas Vilja Savisaare küsimustele struktuurifondide raha jaotamise kohta raviasutuste vahel ning õendus- ja hooldusteenuse infrastruktuuri arendamiseks ettenähtud summade kohta, Marek Strandbergi küsimusele pensioniameti teenindusvõimekuse kohta ning Mai Treiali küsimusele pensionide ja toetuste kojukande kohta.  
Minister selgitas, et hooldusravihaiglate ligi poolemiljardiline eraldus oli sotsiaalministeeriumi tööplaanis märgitud esialgse kava kohaselt septembrisse. Pevkur lisas, et ta on palunud kõik materjalid ja määrus valmistada ette juba 1. maiks, misjärel teeb otsuse valitsus. Pevkur: „Mis puudutab haiglate raha, siis selle koha pealt on täna otsus veel lahti. Ma arvan, et kõige mõistlikum oleks suunata see raha Ida-Viru kompleksi rajamisse.” Minister täpsustas, et hooldusravi seisukohalt omab väga suurt mõju see, millised on maakondlikud arengukavad ja väga paljus sõltub see tänastest maavalitsustest ja maakonnahaiglatest. Pevkur rõhutas, et ministeerium peab tagama, et kõik abivajajad üle Eesti oleksid teenusega kaetud.
 
Haridus- ja teadusminister vastas Karel Rüütli küsimusele põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatuste kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside