Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid rahandusminister Aivar Sõerd, keskkonnaminister Villu Reiljan ja sotsiaalminister Jaak Aab.

Esmalt tuli käsitlusele Sõerdile esitatud küsimus Eesti üleminekust eurole 1. jaanuarist 2007. Rahandusminister nentis, et üleminekuotsuses mängib määravat rolli Eesti vastavus inflatsioonikriteeriumile, mida hinnatakse vastavate Soome, Rootsi ja Hollandi näitajate järgi. Mõõtmise metoodika kõrval mõjutab kriteeriumile vastavuse tulemust ka mõõtmise aeg. “Inflatsioonikriteeriumi mõõtmise tulemus sõltub sellest, millal seda tehakse, kas esimesel või teisel poolaastal,” ütles Sõerd. Ta lisas, et kui mõõtmine toimub 2006. aasta esimesel poolel, on vastava kriteeriumi täitmine ebatõenäoline. Üheks põhjuseks, miks Eesti inflatsioonitase on põhjamaadega võrreldes kõrgem pidas minister asjaolu, et kohapeal sõltutakse naftahindadest rohkem kui võrreldavates riikides. “Eestil ei ole tegelikult probleeme inflatsiooniga, inflatsioon on praegu tingitud sellest, et me oleme rohkem mõjutatud nafta maailmaturu hindadest, meie baasinflatsioon on 2% tasemel,” nentis Sõerd. Rahandusministrile esitati küsimusi ka hariduspoliitika ning käibemaksu kohta.

Keskkonnaminister Villu Reiljanile esitati küsimus võimaluse kohta hakata Väike-Maarja loomsete jäätmete käitlemistehase jääkprodukti – loomset rasva – kasutama küttetoorainena katlamajades. Selle võimaluse loomiseks tuleb seadusandlusesse teha muudatus kandes loomne rasv toorainena kütete nimekirja. Minister nentis, et loomse rasva kasutamise küsimustega ministeeriumis juba tegeletakse. Väike-Maarja tehase kohta märkis Reiljan, et seal toodetakse 110-120 t loomset rasva kuus, mis on piisav kogus mitme katlamaja aastase toorainevajaduse katmiseks. Samuti tõi Reiljan välja võimaluse kasutada loomset rasva biodiisli tootmiseks. Keskkonnaministrile esitati ka küsimus erametsanduse kohta.

Sotsiaalminister Jaak Aabilt päriti puuetega laste toetuste tõstmise kohta. Minister märkis, et 2006. aasta riigieelarve eelnõus ei ole ette nähtud vahendeid puuetega inimeste toetuste suurendamiseks. “Sellel on ka mitu põhjust,” ütles minister, “üks põhjus on see, et puuetega inimeste toetamise põhimõtted tuleks üle vaadata selles valguses, et toetus kataks võimalikult hästi erinevate puuetega inimeste vajadusi, vastavalt selle inimese puudele”.

Küsimustega olid infotunniks registreerunud: Mart Laar, Aivar Õun, Jarno Laur, Peeter Tulviste, Tiit Niilo, Katrin Saks, Avo Üprus, Tõnis Lukas, Kadi Pärnits, Peeter Kreitzberg, Eiki Nestor ja Jüri Tamm.

Infotunni stenogrammi leiab internetis aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini

Tagasiside