Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete arupärimistele sotsiaalminister Hanno Pevkur, kaitseminister Jaak Aaviksoo ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur, kesvastas Mai Treiali küsimusele pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse kohta, ütles: „Jätkusuutlik on selline pensionisüsteem, mis suudab maksta välja väärikad pensionid inimestele, kes on ausalt oma tööd teinud ja korrektselt makse maksnud.” Pevkuri sõnul on pension üldtunnustatud euroopaliku arusaama järgi ca 40% keskmisest palgast. Minister märkis, et ehkki pensionid on 5 aastaga kahekordistunud või isegi üle kahe korra suurenenud, on sealjuures suudetud säilitada kogu pensionikassa jätkusuutlikkus. Pensionikassas esinenud mõningad puudujäägid on kaetud riigieelarve muudest tuludest. Pevkur rõhutas, et need protsessid ja muudatused, mille valitsuskoalitsioon on algatanud, on kõik suunatud sellele, et oleks võimalik inimestele väärikat pensioni maksta. „Need otsustusprotsessid on tänaste ja homsete pensionäride kaitseks. Teiste probleemidega tuleb ka tegeleda, nõus, aga väga palju muid alternatiive pensioniea tõusule tänasel päeval ma ei näe,” nentis minister.
 
Pensioniea tõusuga seonduvat palus sotsiaalministril selgitada ka Riigikogu liige Marika Tuus.
 
Kaitseminister vastas Lauri Laasi küsimusele kaitseministeeriumi finantsskeemide kohta.
 
Haridus- ja teadusminister vastas Jaan Kundla küsimusele riigikaitsealase õpetuse sh lasketiirude kasutamise kohta koolides.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside