Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas

Vastates Riigikogu liikme Kadri Simsoni küsimusele maksutõusude mõju kohta vastas peaminister, et valitsus on analüüsinud maksumuudatuste mõju nii eelarvelaekumistele kui ka inimeste toimetulekule. „Eelarvelaekumistele on aktsiisitõusud hästi mõjunud. Kui meil igal pool on käive tulenevalt kriisist keskmiselt 10% vähenenud, siis näiteks tubakaaktsiisi ja alkoholiaktsiisi on meil laekunud rohkem kui möödunud aastal sama aja jooksul. Sama kehtib ka kütuseaktsiisi kohta,” märkis Ansip. Ta lisas, et kui keegi on jätnud maha suitsetamise või hakanud vähem alkoholi tarbima, siis see on olnud üks aktsiisitõusu eesmärkidest.
Rääkides põllumajandustoetustest kinnitas Ansip: „Järgmisel aastal on kavandatud maaelutoetusteks 4,3 miljardit krooni. Seda on pea kaks korda rohkem, kui kulub Eesti kultuurile. See on ka maksimum, milleks Eesti maksumaksjad minu hinnangul praegu võimelised on.”
 
Haridus- ja teadusminister vastas Peeter Kreitzbergi küsimusele õppekavade ja õpetajate ettevalmistamise süsteemi muutmise kohta uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu valguses. Tõnis Lukas selgitas, et on olemas õppekava versioon, kus põhikooli ja gümnaasiumi õppekavad on lahutatud ja eraldi esitatud. „Õpetajahariduse strateegias on ette nähtud põhirõhk panna põhikooliõpetajate mitme aine õpetajana ettevalmistamisele suuremas mahus,” mainis Lukas. Ta lisas, et sotsiaalfondi vahenditest suunatavad lisarahad on mõeldud peamiselt alustavatele õpetajatele, kes omandavad täiendavalt kahe aineõpetaja kvalifikatsiooni. Neile on Lukase sõnul kavandatud lisatoetus.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside