Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmete küsimustele vastasid kultuuriminister Raivo Palmaru, siseminister Kalle Laanet ning haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Kultuuriminister vastas küsimustele avalik-õigusliku ringhäälingu arengukava ja Eesti Rahva Muuseumi valmimisplaanide kohta. Palmaru tõdes, et 2006. aasta alguses tehakse kindlaks rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võidutöö. Muuseumi ehitamine peaks kultuuriministri sõnul algama 2007. aasta sügisel, ehitis peab valmima 36 kuuga. “Seega peaks Eesti Rahva Muuseumi avamine toimuma 2010,” nentis minister.

Kalle Laanetilt päriti politsei uurimisvõimekuse ja siseministeeriumi haldusala töötajate palkade kohta. Minister märkis, et uurimisorganite efektiivsus on varasemaga võrreldes jõudsalt kasvanud ning avaldas lootust, et järgmise aasta politseieelarvesse planeeritud 15 miljonit aitavad muuta tõhusamaks eelkõige raskete kuritegude uurimist.

Mailis Repsilt taheti teada haridusministeeriumi struktuuri ja hariduspoliitika kohta.

Infotunnis jõuti käsitleda Eiki Nestori, Ken-Marti Vaheri, Peeter Tulviste, Kadi Pärnitsa, Aivar Õuna ja Tõnis Lukase registreeritud küsimusi.

Infotunni stenogrammi leiab internetis aadressilt:

http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside