Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Jürgen Ligi ning haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas.

Vastates Lembit Kaljuveele, kes soovis teada, miks valitsus on läbi aktsiisimaksude tõstmise kaasa aidanud elektrihinna tõusule, tuli rahandusministril selgitada elektriaktsiisiga seonduvat. Minister osundas infole, mille kohaselt on Eesti Energia praegu hinnatõusust loobunud. Ligi arvates on elektri hinna tõus olnud Eestis suhteliselt tagasihoidlik. „Võime öelda, et Eesti elekter on endiselt Euroopa üks odavamaid,” väitis Ligi. Ta selgitas, et suurt rolli aktsiisi tõusus mängivad varjatud keskkonnamõjud. „Elektriaktsiis on määratud väljendama rohkem keskkonnamõjusid, mis põlevkivienergeetikal on võrreldamatult suurem keskmisest. Oma olemuselt on see keskkonnatasu. Aktsiisimäär on meil üsna Euroopa tasemel, vaatamata sellele, et meie elektrienergeetika keskkonnamõju on kõvasti üle Euroopa taseme,” ütles minister.
 
Jürgen Ligi vastas veel Kadri Simsoni küsimusele 2011. aasta riigieelarve kohta.
Peaministril tuli samuti vastata üleüldise hinnatõusuga seotud küsimustele. Ansip väitis, et hinnatõus Eestis toimus majandusbuumi ajal, mitte kriisiajal. Ansip tuletas meelde Maastrichti inflatsioonikriteeriume ning seda, et Eesti oli üks kolmest Euroopa riigist, kes selle kriteeriumi täitis.
 
Haridus- ja teadusminister vastas Marek Strandbergi küsimusele üliõpilastööde juhendamise kohta kõrgkoolides ning Mailis Repsi küsimusele hariduse rahastamise kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside