Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Olav Aarna esitatud küsimusele hariduspoliitika kohta. 

Reps andis selgitusi õppekavade kohta: „Õppekava ei ole kindlasti valmis ja arutelud alles käivad, osade koolide osas alles algavad.” Käesoleval ajal käib töö õppekava mustandversiooniga. See saadetakse aruteluks kõikidele koolidele, omavalitsustele ja sotsiaalsetele partneritele. „Usun, et kava on kindlasti paari nädala jooksul igas koolis ja elav diskussioon jätkub,” ütles minister.  

Reps puudutas õppevara põhiõpikute küsimust. Tagasiside tänase versiooni osas on saadud töörühmadelt. „Näiteks matemaatikas, emakeeles tänane õpik sobib, küll vajab ta ehk lisalehte või õpetaja lisamaterjali, missugustele teemadele rohkem rõhku panna ja missugustele mitte. See ei vaja aga eraldi õpikute trükkimist,” rõhutas minister.  

Uue õppekavaga tervikuna ollakse samas üldosa tasemel. Töörühmade arusaamade tasandil on välja pakutud, et näiteks gümnaasiumiastmes, aga ka põhikooli kolmandas astmes võiks olla enam rõhku pandud valikainetele. Riigieelarvest on ette nähtud toetus ka venekeelsete gümnaasiumide üleminekuks eraldi eesti keeles olevate õpikute või abimaterjalide väljatöötamiseks. Sama lähenemine on erivajadusega laste osas. 

Haridus- ja teadusminister vastas veel Janno Lauri esitatud küsimusele koolide rahastamise ning Helir-Valdor Seederi esitatud küsimusele Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli ning Õisu Toiduainetööstuse Kooli ümberkorraldamise kohta. 

Kaitseminister Jürgen Ligi vastas Urmas Reinsalu esitatud küsimusele riigikaitse kohta. Majandus-ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar vastas Ain Seppiku esitatud küsimusele ettevõtluse arengukava kohta. 

Infotunnis esitatud küsimused ja nendele antud vastused on internetis aadressil: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside