Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele regionaalminister Siim Valmar Kiisler, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ning justiitsminister Rein Lang.

Riigikogu liige Karel Rüütli tõstatas küsimuse haldusreformi elluviimisest. Regionaalminister avaldas lootust, et Riigikogu saavutab selles osas kokkuleppe ning haldusreform teostatakse juba käesoleval aastal. Minister kinnitas, et vastavad materjalid on juba praegu avalikud ning siseministeerium on avanud ka eraldi lehekülje, kus kõik soovijad saavad nendega tutvuda. Kiisleri hinnangul peaks haldusreformi lähtekoht olema teenuste kvaliteedi parandamine kohalikele inimestele. „Meie eesmärk on, et Eesti saaks tugevad omavalitsused, kes säilitaksid maal kohapealse elu, et neil oleks selleks spetsialistid, et neil oleks selleks rahalised vahendid, et nad oleksid tõesti tugevad seda teostama,“ ütles Kiisler.
 
Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas Toomas Vareki küsimusele eksportivatele ettevõtetele suunatud tugipaketi kohta ning Mai Treiali küsimusele majanduskriisi leevendamise ja tööhõive turgutamise kohta.
 
Justiitsminister vastas Maret Merisaare küsimusele avaliku teenistuse seaduse kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside