Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip ja regionaalminister Siim Valmar Kiisler.
 
Peaminister vastas Toomas Trapido küsimusele Riigikogu poolt valitsusele tehtud ettepaneku kohta peatada geoloogiliste uuringute ja uute lubade taotluste vastuvõtmine ja nende menetlemine. Trapido, märkides, et on käivitunud allkirjade kogumine Nabala piirkonna looduse kaitseks eelkõige suurte lubjakivikaevanduste vastu, soovis teada, kas valitsus on seda Riigikogu ettepanekut arutanud. Peaministri selgitusel on uuringud ilmtingimata vajalikud. „Uuringute peatamine ajal, kui kehtivad seadused uurimist võimaldavad, ei ole võimalik ehk siis tuleks selleks muuta seadusi,” jätkas Ansip lisades, et uuringud ei tähenda automaatselt kohe kaevandamise alustamist. Peaminister põhjendas, et kui uurimine lõpetada, siis läheb kaevandamiseni väga pikk aeg. „Ka mina olen valmis Tuhala Nõiakaevu toetuseks või kaitseks oma allkirja andma,” kinnitas Ansip rõhutades, et küsimus on tegelikult laiem ehk selles, kas Eestimaal üleüldse kunagi võib kuskilt paekivi kaevata ja sellest killustikku teha või jäädaksegi Eesti teede ehitamisel kasutama Soomes ja Rootsis toodetud killustikku.
 
Regionaalminister vastas Toomas Vareki küsimusele kohalike omavalitsuste olukorra kohta, Mark Soosaare küsimusele rahvastikuregistri kohta ning Valdur Lahtvee küsimusele taastuvenergia teemaplaneeringu kohta.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside