Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo vastas kolmapäeval Riigikogu infotunnis mitmetele hariduse rahastamist puudutavatele Riigikogu liikmete küsimustele.

Aaviksoo vastas Riigikogu liikme Kadri Simsoni küsimusele õpetajate palkadest, milles Simson viitas raha puudumisele palgatõusu lubatuse täitmiseks.  „Kohalikud omavalitsuste esitatud andmed, mis nad 2013. aasta kohta on esitanud, lubavad mul täna siin väita, et 2013. aastal oli õpetaja keskmine palk igas kuus 936 eurot. 2012. aastal oli keskmine palk 814 eurot, ehk siis õpetajate palga tõus kohalikes omavalitsustes ühe aasta jooksul on olnud 15%. Ma arvan, et see on märkimisväärne tõus, aga ma nõustun teiega selles, et õpetajate palk peab jätkuvalt tõusma, õpetajate palk peab tõusma 2014 ja peab tõusma ka 2015. aastal,“ rääkis Aaviksoo.

Aaviksoo lükkas tagasi Riigikogu liikme Tarmo Tamme esitatud väite, mille järgi väheneks ministeeriumi eelarve tuleval aastal suurusjärgus 14 miljonit eurot. Aaviksoo kinnitas, et rahandusminister on välja saatnud käskkirja, kus ta palub lähtuda vähendatud kululagedest, kuid Aaviksoo sõnul olukorras, kus Eesti majandus jätkuvalt kasvab ja kasvavad ka hinnad, ei ole ühtegi põhjust arvata, et haridus- ja teadusministeeriumi eelarve peaks järgmisel aastal vähenema.

Aaviksoo vastas ka Mihhail Stalnuhhini küsimusele Narva linna hariduse riikliku rahastamise kohta. „Ka Narva linn on üks kohalik omavalitsus, kus on pikka aega arutatud vajalikke reforme koolikorralduses ja ma loodan, et need arutelud päädivad ühel hetkel ka vastutustundlike otsustega,“ rääkis minister. Tema sõnul saab Narva teha omi ettepanekuid, kuid ümberjaotused saavad olla ainult teiste omavalitsuste arvelt, kes on oma vajalikud reformid vastutustundlikult vastu võtnud ja ellu viimas.

Aaviksoo vastas veel Riigikogu liikme Jevgeni Ossinovski küsimusele C2 keeletaseme kohta, Mailis Repsi küsimusele üldhariduse rahastamise kohta ja Heljo Pikhofi küsimusele hariduslike erivajadustega laste toetamise kohta.

Infotunnis vastas peaminister Andrus Ansip Riigikogu liikme Jaak Alliku küsimusele Ida-Virumaa tegevuskava 2010-2014 kohta. Täpsustavaid küsimusi küsisid peaministrilt veel Valeri Korb ja Priit Toobal.

Istungi stenogramm.

Tagasiside